« Tagasi

Hiiumaa kaunimad kodud selgunud

Konkursi „Eesti kaunis kodu 2018" Hiiumaa kaunimad kodud on selgunud. 

Hiiumaa vallavalitsus jätkab koostööd MTÜ Eesti Kodukaunistamise Ühendusega üldrahvalikus liikumises „kodu kauniks". Jätkame traditsiooni, kus tänukiri ja mastivimpel antakse maakonna kaunite kodude omanikele. Samuti valitakse konkursile esitatute hulgast välja parimad, kes lähevad üleriigilisele heakorrakonkursile „Eesti kaunis kodu 2018".

Kokku esitati Hiiumaa maakonnakonkursile kaksteist kaunist kodu. Neist valiti välja viis objekti, mida hindas juuni algul komisjon koosseisus Hiiumaa vallavanem Reili Rand, Hiiumaa ametikooli maastikuehitaja juhtõpetaja Loona Pallase, EKKÜ liige Ülle Näksi, aiandushuviline Merle Kääri, Hiiumaa vallavalitsuse avalike suhete spetsialist Liina Siniveer ja keskkonnaspetsialist Raina Smill.

Rahvusliku kodukaunistamise programmi üle¬riigilisele kodukaunistamise ja heakorra konkursile ning tunnustamiseks Eesti presidendi poolt esitati Hiiumaalt kolm kodu:

Perekond Kastein, Lõõtsa talu, Emmaste osavallas, Reheselja külas

Terviklik, hästi läbimõeldud detailidega aed on rajatud nii, et hoonest ja selle juures asuvalt terrassilt vaadates jäävad esiplaanil oleva muruplatsi piirdeks ühelt poolt ilupõõsad ja teiselt poolt püüab pilku tugevakasvuliste püsililledega istutusala. Originaalne ja funktsionaalne on peenra ääristus – vertikaalselt paigutatud paekivid ja süvendatud peenkruusaga täidetud muruääris. Näeb kaunis ja korrektne välja ning lihtsustab muru hooldamist. Peenra taga aiasügavuses asuvad suveköök ja saun, samuti kiiged ja mängumaja lastele. Visuaalselt sulab aed kokku ümbritseva metsaga. Meeleolukas ja pilkupüüdev on ka elamu kõrval asuv veskikivist ehitatud minipurskkaev. Aed jätab kauni ja avara mulje.

Kaia Põtter ja Tarmo Mikk, kodu Käina osavallas, Käina alevikus

Käinas paiknev aed pälvib tähelepanu kaunilt pügatud hariliku kuuse keravormidest hekiga. Kaunis ja leidlik on elumaja sügavas varjus asuva esikülje kaunistamine värviliste hostadega. 
Kirjakandjat ootab väravas humoorikalt kujundatud postkast.
Päikesepoolne iluaed on suurepärane näide lillerohkest koduaias. Oskuslikult planeeritud suveterassilt paistab kogu värvikirev ilu varakevadest hilissügiseni.

Perekond Nigu kodu, Kärdlas

Kärdla kaunis koduaed on sel suvel kahe väikese lapselapse käsutuses. Suur liivakast, batuut, kiik, mängumaja, pehme muru jalgade all – täiuslik suvemaa. Tulijat tervitab õitsev rododendron. Kaunid lillepeenrad raamivad aeda. Peenramaa on kujundatud kõrgpeenrana. Aia nurgas on tore kujunduselement – pooleks lõigatud paadi kujuline õuekemps.

Vaata pilte Hiiumaa valla Facebooki lehelt.