« Tagasi

Hiiumaa saavutas omavalitsuste talimängudel 16. koha

Läinud nädalavahetusel Lääne-Virumaal peetud omavalitsuste talimängudel saavutas Hiiumaa üldarvestuses 206 punktiga tubli 16. koha 50 osalenud omavalitsuse hulgas – kaheksa linna, 19 väiksemat ja 23 suuremat valda. Suuremate, üle 8000 elanikuga valdade seas saavutas Hiiumaa 10. koha.

Hiiumaa edukaim tiim oli kabevõistkond, mille liikmed Arvo ja Raivo Rist, Brigid-Ly Palkman, Tamor Tomson ning Triin Unt saavutasid üheskoos 5. koha 20st võistkonnast.

Edu saatis Hiiumaad ka juhtide jõuproovis. Individuaalsel võistlusel oli aladeks golf, ronimisseinal ronimine ja õhupüssist täpsuslaskmine. Hiiumaad esindas vallavanem Reili Rand, kes tänu osavusele, aga ka konkurentide puudumisele saavutas suurte valdade naisjuhtide arvestuses esimese koha. Üldjärjestuses jäi ta napilt 3. kohale.

Lumelauasõidus esindasid Hiiumaad Triin Masing, Ahto Mast ja Boris Ljubtšenko. Triin saavutas naiste arvestuses 7. koha, Ahto meeste arvestuses 47. koha.

Rohkelt punkte sai Hiiumaa nii meeste kui naiste korvpallis. Meeste korvpallitiim kindlustas koha finaalturniiril ehk 16 parima seas juba jaanuaris toimunud eelturniiril. Talimängudel saavutati lõpuks 8. koht. Meeskonda kuulusid Risto Merimaa, Jürgen Puuri, Fredi Raba, Ove-Kristjan Kallas, Leemet Käär, Heikki Pukk, Karl-Peeter Kangur, Martin Meeksa ja Priidu Koppel.

Ka naiste korvpallitiim sai 8. koha, küll 11 naiskonna arvestuses. Tiimi kuulusid Marika Koppel, Maria Reino, Kirsti Kerves, Külli Friedemann, Mariell Friedemann ja Ülle Paasoja.

Murdmaasuusatamises saavutas Hiiumaa võistkondlikult 27. koha 36st tiimist. Individuaalsõitudes võistlesid Maria ja Marta Eller ning Toomas Mast ja Alari Remmelg. Teatevõistlustel osalesid ka Liis Remmelg ja Siim Koolmeister. Naised saavutasid 3x2,5 km teatesõidus 26. koha 28st ja mehed 3x5km teatesõidus 27. koha 36st.

Ujumises esindas Hiiumaad Lauri Preimann, kes 100 m vabaujumises saavutas 15. koha ja üldarvestuses 21. koha.

Lauatennises jäi Hiiumaa 27. kohale. Tiimi kuulusid Janar Ignahhin, Märt Kesküla, Sirje Tatar, Karl-Markus Rool ja Viktoria Lohk.

Aitäh kõikidele sportlastele eeskujuliku saavutuse eest! smiley

35. talimängud korraldas Eestimaa Spordiliit Jõud koostöös Kadrina vallavalitsuse ja Lääne-Virumaa Spordiliit-uga. Sisevõistlused toimusid Kadrina ja Rakvere spordihoonetes, murdmaasuusatamine Pariisi puhkeküla suusaradadel ja mäesuusatamine ning lumelauasõit Kiviõli Seikluskeskuses.

Mängudel olid kavas murdmaasuusatamine, mäesuusatamine/lumelaud, juhtide võistlus, meeste ja naiste korvpall, lauatennis, male, kabe ning ujumine. Üldise paremusjärjestuse selgitamiseks liideti murdmaasuusatamise kohapunktidele viie parema spordiala punktid.

Hiiumaa võistkonna pani kokku Ülle Paasoja ja kaasa löödi kõikidel spordialadel peale male.