« Tagasi

Hiiumaa valla kaasava eelarve hääletustulemused

Hiiumaa valla kaasava eelarve hääletus toimus 6.–27. märtsini elektroonilises keskkonnas www.volis.ee, võimalus oli hääletada ka vallamajades kohapeal. Hääletusel said osaleda vallakodanikud alates vanusest 16. Hääletada sai kuni kolme ettepaneku poolt ning valida 22 projekti vahel. Hääletusel osales 774 inimest, kes andsid kokku 1582 häält, mis on suurt tänu väärt – aitäh!

Kaasava eelarve rakendamiseks on valla eelarves 50 000 eurot, millest iga osavalla osa suuruseks on 10 000 eurot. Hääletustulemuste põhjal kinnitab Hiiumaa vallavalitsus ettepanekute paremusjärjestuse, reastades ettepanekud osavallapõhiselt. Kui selgub, et paremusjärjestuse kohaselt järgmisena rahastatava ettepaneku jaoks on jäänud kaasava eelarve summast alles väiksem summa, kui selle ettepaneku eeldatav maksumus, pakutakse esitajale osalist rahastust.

Rahvahääletusel toetust leidnud kaasava eelarve objektide realiseerimise korraldab osavallavalitsus koostöös ettepaneku esitajaga.

Järgmine võimalus teha ettepanekuid Hiiumaa valla kaasava eelarve kasutamiseks on 20. septembriks. Loe lisa: Hiiumaa valla kaasava eelarve menetlemise kord.

 

 

Kaasava eelarve hääletustulemused