« Tagasi

Ettevõtete külastamine märtsikuus

Hiiumaa vallavalitsus ja Hiiumaa Arenduskeskus jätkasid märtsis Hiiumaa ettevõtete külastamist, et et kaardistada veelgi laiemalt ettevõtjate vajadusi ning kaasa aidata ettevõtjate võrgustamisele.

Märtsi algul väisasid valla ja arenduskeskuse esindajad sügisel uksed avanud Hiiumaa loomakliinikut juhtivat ettevõtet DagoVet OÜ. Ettevõte pakub veterinaarmeditsiini teenust nii põllumajanduslikele loomadele kui kodu- ja lemmikloomadele. Dagoveti omaniku Maris Kriggulsoni sõnul on kliendid neid hästi üles leidnud ja tööd jätkub ning ees ootab lisaruumide ehitus. Kriggulson kinnitas valmidust teha vallaga koostööd nii kasside kastreerimise ja steriliseerimise kui hulkuvate loomade osas.🐱🐶🐧🦛🐥🐷

Stonefish OÜ juhi Imre Kiviga kohtusid valla ja arenduskeskuse esindajad Kala ja võrk poes, kus muuhulgas said maitsta ka uudistoodet kalašokolaadi.🐟🍫 Stonefish pakub kalanduse täiskomplekti – paadimootorite ja käsitöövõrkude müügist kalapüügi, saagi töötluse ja tootearenduseni välja. Kõrgelt kiidab Kivi koostööd teiste kohalike kalurite ja tootjatega ning lisab, et muudmoodi Hiiumaal ei saakski. Ettevõtte põhimureks on Hiiumaa hooajalisus – suvel tuleb klient ise kala küsima, nii et müügiga probleemi pole ja pigem jääb kala puudu. Talvel kala on, aga alati pole ostjat. Valla ja arenduskeskuse esindajad utsitasid hiiumaist toorainet valla allasutustele pakkuma.

OÜ HMPK ja OÜ Rannakas juhatuse liikme Andrus Ilumetsa ning Rannapaargu tegevjuhi Margus Kagadzega kohtusid valla ja arenduskeskuse esindajad Rannapaargu kohvikus. Vesteldi Hiiumaa turismi hooajalisusest ja sellest, et kauni asukohaga toitlustusasutuse kõrvale on plaanitud arendada ka majutusvõimalused. Lääne-Eesti piirkondlik ettevõtluskonsultant Urmas Treiel tutvustas härradele ka spaa ehitamise võimalusi ja kasusid. Ilumets rääkis, et ootab vallalt tihedamat ja operatiivsemat omavahelist suhtlust. Kärdla osavallavanem Lauri Preimann ja arenguosakonna juhataja Monika Pihlak tutvustasid ideid, kuidas rannapiirkonda külastajatele atraktiivsemaks muuta – näiteks tehakse aprillis korda Väike-Paargu. Kohtumise lõpus tegid külalised ettepaneku peagi taas üheskoos maha istuda, et kerkinud teemasid põhjalikumalt arutada.

Kuu lõpus kohtusid valla ja arenduskeskuse töötajad Hiiu Autotrans OÜ juhatuse liikme Anu Pielbergiga. Hiiu Autotrans on laia haardega ettevõte, mille tegevusvaldkondadesse kuuluvad muuhulgas kodumaine ja rahvusvaheline transport🚛, suurte sõidukite remont ja tehnoülevaatus🚐, liiva kaevandamine ja vedu🚜 ning jäätmekäitlus🛢. Eriti viimasel teemal tekkis tihe ja sisukas arutelu. Murekohana tõi Pielberg välja praamiliikluse, sest stabiilne ja talvel vähemalt kuue reisiga praamigraafik on ettevõtte töö toimimiseks ülioluline. Kärdla heakorda puudutavate küsimustega seoses on Pielberg juba Kärdla osavallaga ühenduses olnud. Lisaks andsid arenduskeskuse ja valla esindajad ettevõtjale nõu turunduse teemadel ja tutvustasid 8. aprillil algavat tasuta koolitussarja - Koolitussari "Selge sõnumi ABC".

Täname kõiki ettevõtjaid sooja vastuvõtu eest! 😊