« Tagasi

Lennuhanke võitis Transaviabaltika

Saarte lennuliine teenindab järgneval viiel aastal tõenäoliselt senine vedaja Leedu firma Transaviabaltika, kuid lepingut veel sõlmitud ei ole.

"Maanteeamet tunnistas suursaarte ja mandri vahelises lennuhankes nii Kuressaare kui ka Kärdla liinil edukaks JSC aviation company "Transaviabaltika" pakkumuse. Lepingut sõlmitud veel ei ole, kuna lähtuvalt riigihangete seadusest kehtib 15 päeva lepingu sõlmimise keeld," ütles maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williamson BNSile.

Lepingute eeldatav maksumus on 25,5 miljonit eurot, millest riigi dotatsioon Kuressaare liinile on ligi 19,3 miljonit eurot ning Kärdla liinile 6,2 miljonit eurot.

Praegune leping Transaviabaltikaga lõpeb 31. mail. Maanteeameti otsust tunnistada Transaviabaltika pakkumine edukaks saab vaidlustada 15 päeva jooksul. Kui otsus vaidlustatakse ja 1. juuniks lepinguni ei jõuta, võib BNSi teatel pikendada kehtivat lepingut ja Transaviabaltika jätkab Kuressaare ja Kärdla liini teenindamist kuni uue lepingu sõlmimiseni.

Saarte lennuliinid lennuk

Foto: Jüri Norkroos, Transaviabaltika