« Tagasi

Kärdla kuuse-installatsioon sõitis Emmastesse

Täna vinnas tõstuk Kärdla keskväljaku kuuse-installatsiooni autokasti ja kuusk võttis suuna Emmastesse, kus see leidis juba koha Emmaste keskuse rohealal.

Emmaste osavallavanem Hergo Tasuja ütles, et kogukonnalt on tulnud mõtteid, et Emmaste senine kuuseplats on oma aja ära elanud ja mõelda võiks esinduslikuma koha peale. „Selleks kohaks oleme valinud keskuse roheala, mida järgemööda arendama asume," ütles Tasuja. Juba on samasse loodud jõu-õu. Planeerida tuleb jalgteed, istumisalad ja haljastus.

Osavallavanem tõi välja, et kuuse Emmastesse tagasi kolimine on hea keskkonnasäästlikkuse ja taaskasutuse näide. „Kohtumisel Emmaste kooli õpilasesindusega palusid nad mõelda, kas iga-aastase raiumise asemel saaks kasutada püsivaid puid," märkis Tasuja.

Ta lisas, et Emmaste osavallal ja inimestel oli rõõm panustada saare esinduskuuse valmistamisse ja kohale toimetamisse. „Nüüd võtame kuuse rõõmuga tagasi koju," ütles Tasuja.

Ka Kärdla osavallavanem Lauri Preimann rõõmustas, et Kärdlat ehtinud kunstiteos saab uue asupaiga saare teises servas. „Oleme üks vald ja leiame ühiselt koostöös lahendusi," lisas Preimann.

Kärdla keskväljakut kaunistanud kuuse-installatsioon „Juured" kerkis mulluseks jõuluajaks ja jäi pärast jõulukaunistuste eemaldamist väljakut installatsioonina ilmestama, kuni algavad keskväljaku ümberehitustööd sel kevadel.

Juurtest ehitatud taiese autoriteks on Lääne-Virumaa kunstnikud Hando Kuntro ja Piret Smagar. Kunstiteos sümboliseerib Hiiumaa perekonda, kelle juured ulatuvad kaugele, kuid on alguse saanud meie armsal Hiiumaa. Lisaks soovis vald juurtest loodud kuusega tõmmata tähelepanu taaskasutusele ja kohaliku ressursi väärindamisele.

Vaata galeriid kuuse teisaldamisest Hiiumaa valla Facebooki lehelt.