« Tagasi

Aasta sotsiaaltöötaja tunnustuse pälvis Tiia Laanejõe

Tiia LaanejõeHiiumaa aasta sotsiaaltöötaja tiitli pälvis Hiiumaa sotsiaalkeskuse hoolekandeteenuste juht Tiia Laanejõe, kelle jaoks oli tunnustuse saamine suureks üllatuseks.  

„Kui ma sotsiaalkeskusesse tööle tulin, siis sain aru, et sotsiaaltöötajad on täiesti teistsugune tõug inimesi – täiesti erilised, kellel on eriline empaatiavõime," ütles Tiia Laanejõe tunnustust vastu võttes. "Nende aastate jooksul pole mul kordagi tekkinud tunnet, et ei taha tööle tulla," lisas ta ja avaldas talle omasel tagasihoidlikul moel tänu tunnustuse eest. 

Hiiumaa sotsiaalkeskuse juhataja Riho Rahuoja ütles, et Tiia on avatud suhtlemise ja suure empaatiavõimega kolleeg, kes leiab inimestes üles positiivsed küljed. „Arendades ja toetades kolleegide ja klientide positiivseid külgi suudab ta lühikese ajaga luua usalduslikud suhted, mis on aluseks headele tulemustele töös," ütles Rahuoja. Ta lisas, et oma valdkonnas on Tiia põhjalik, hoiab ennast kursis muudatustega ja tuleb kaasa uute arengutega. „Ta suudab probleemid ja vastuolud, mida meie töös ikka ette tuleb, lahendada rahulikult. Selles on suureks abiks tema hea kuulamisoskus ja analüüsivõime." 

Kolleeg Elle Voolma meenutas aega, kui Tiia 2013. aastal toonasesse Kärdla sotsiaalkeskusesse huvijuhi asendajana tööle tuli: „Tiia liitumine tõi õige pea selguse, et seda inimest enam sotsiaalkeskus kaotada ei tohi," ütles sotsiaalkeskuse toonane juht Voolma. Peagi asus Laanejõe ennast täiendama ja lõpetas järgmisel aastal tervise arengu instituudis tegevusjuhendaja õppe. Töötas seejärel sotsiaalkeskuses tegevusjuhendajana ja nüüd hoolekandeteenuste juhina. 

Samas märkis Voolma, et oma tööstiili tõttu sobib Tiia viima ellu uuendusi: „Ta suudab hoida töörahu ja pingelistel hetkedel kiirgab temast just talle omast me-saame-hakkama-tunnet." Voolma lisas, et Tiia on väga täpne – oma lubadustes, paberimajanduses, valdkonda puudutavate normide täitmisel ja ka väga hea arvutikasutamise oskusega. „Temale saab alati loota ning nõu ja jõuga on ta abiks ka teistele sotsiaalkeskuse üksustele." 

Tiia on loonud koos abikaasa Andresega lasterikka pere, kus neil kahepeale kokku on viis last. „Abikaasale omistatud Hiiumaa aasta isa tiitel annab tunnistust sellest, et Tiia on armastav ja toetav abikaasa ning suurepärane ema," lisas Voolma. „Tema hool ja panus oma pereellu on taganud pereliikmetel võimaluse tegeleda aktiivselt erinevate ettevõtmistega, mis on toonud tunnustust tervele Hiiumaale."  

Eile pärastlõunal tähistasid Hiiumaa sotsiaaltöötajad Kõrgessaare vaba aja keskuses. Kord aastas toimuval ülesaarelisel pidulikul kogunemisel veedetakse ühiselt paar meeleolukat tundi ja tunnustatakse valdkonna parimaid spetsialiste.  

Et Tiia eilsel sotsiaaltöötajate tunnustussündmusel osaleda ei saanud, üllatasid kolleegid oma majast ja vallavalitsusest teda juba kolmapäeval, kui Tiia oli tööpostil Kärdlas Kõrgessaare maantee alguses asuvas erivajadustega inimeste tegevustoa majas. Õnnitlejatega oli videograafina kaasas Timo Lige, kes kõik toimuva kaameraga salvestas, et järgmisel päeval saaks ka tunnustussündmusel osalejad õnnitlemisest sel moel osa.