« Tagasi

Vald ja arenduskeskus jätkasid ettevõtjate külastamist

Hiiumaa vallavalitsus ja Hiiumaa Arenduskeskus jätkasid aprillis ettevõtete külastamist, et kaardistada veelgi laiemalt Hiiumaa ettevõtjate vajadusi ning kaasa aidata ettevõtjate võrgustamisele.

Leisu külas asuvas plastiettevõttes AS Dale LD tervitasid külalisi juhataja Anita Kaerma ja tootmisjuht Peeter Lemkov. Dale juht kinnitas, et töötajate eest hoolitsemine on ettevõtte prioriteet, mistõttu ollakse huvitatud kollektiivi arendavatest koolitustest. Arenduskeskuse juhataja Liis Remmelg tutvustas koolitusvõimalusi ja uuris ettevõtte soovide kohta. Kaerma ja Lemkovi sõnul segavad sujuvat tootmist enim elektrikõikumised ja talvine praamiühendus. Valla ja arenduskeskuse esindajad rõhutasid, et Elektrilevile tuleb riketest kindlasti teada anda. 

Ettevõtte Männaka OÜ Hiiumaa moodsaimas mahefarmis, mille põhitoodanguks on piim, veiseliha ja teravili, võtsid valla ning arenduskeskuse esindajaid vastu ettevõtte juht Martin Vallikivi ja Mati Vallikivi. Ettevõte soovib abi farmist mööduva tolmava riigiteega. Tänaseks on vald juba teinud maanteeametile ettepaneku koostööks, et tee mustkatte alla viia.

ASi Hiiu Kalur juhatuse liige Tanel Esta võõrustas valla ja arenduskeskuse seltskonda Lehtma sadamas kalalaeva peal. Ettevõtte kõige kriitilisemaks mureks on Hiiumaa praamiliiklus. Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Ilmi Aksli tutvustas ettevõtlusnädalat ja ettevõtete avatud uste päeva võimalusi, et meelitada rohkem noori tööle kalalaevadele. Lisaks rõhutasid vallavalitsuse esindajad valla suunda kasutada Hiiumaa koolide ja lasteaedade toiduna kohalikku toodangut.