« Tagasi

Hiiumaa vald: täname koostööpartnereid

Viimastel päevadel on Hiiumaa vallavalitsus seoses praamiühenduse katkemisega teinud kiiret ja head koostööd majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, maanteeameti, veeteede ametiga ning parvlaevaoperaatoritega AS Kihnu Veeteed, OÜ TS Laevad ja lennuoperaatori Transaviabaltikaga, et tagada operatiivne kaupade ja inimeste vedu mandrile ja Hiiumaale. "Hiiumaa tunnustab ja tänab kõiki osapooli kiire tegutsemise eest!" ütles vallavanem Reili Rand.

"Alates teisipäevast oleme suhelnud erinevate ettevõtjatega ja aidanud kaasa, et kiiresti rikneva toidukauba vedu ei peatuks ja kaubaautod saaks Hiiumaa–Saaremaa liinil eelise," lisas Rand. "Ettevõtjad on olnud väga mõistvad."

Vallavanem tunnustas koostööpartnereid, kelle kiire tegutsemise tulemusel oli võimalik eilsest avada erakorraline Heltermaa–Virtsu laevaliin ja lisada lennureise Tallinn–Kärdla liinile ja Sõru–Triigi parvlaevaliinile.

Vallavalitsus on alates möödunud sügisest suhelnud maanteeameti, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning veeteede ametiga, et tagada Rukki kanali süvendamine,  mis on lubatud ette võtta tänavu suvel.

Häired Rohuküla–Heltermaa praamiliinil tekkisid teisipäeva hommikul ning esimesed reisid jäid ära samal päeval. Kolmapäeval laevaliiklus korraks taastus, kuid õhtul hakkas taas veetase langema ja liiklus seiskus. Eile õhtul avati uus erakorraline laevaliin Heltermaa-Virtsu liinil. Reise on lisatud nii Sõru–Triigi parvlaevaliinile kui Kärdla–Tallinn lennuliinile.