SEB pank hakkab hiidlasi teenindama kontori asemel videosilla kaudu

1. augustist hakkab SEB pank Hiiumaal senise kontoriteeninduse asemel pakkuma klientidele teenindust video teel: SEB internetipangas toimuva videokõnega saab pangatöötajaga kohtuda tööpäeviti.

Kärdlas jätkavad tööd SEB sularaha sisse- ja väljamakse automaadid.

"Pärast hoolikat kaalumist otsustasime sellel aastal Kärdla kontori sulgeda, sest alternatiivsed lahendused pangateenuste tarbimiseks on muutunud nii populaarseteks, et Kärdla kontor oli suure osa lahtiolekuajast tööta," selgitas SEB kontorivõrgu juht Indrek Lass.

Ta lisas, et SEB Kärdla kontor sai avatud ajal, kui praktiliselt ühtegi pangatoimingut polnud võimalik teha väljaspool pangakontorit. "Täna saab klient oma pangakaardi kätte posti teel, teeb maksed internetipangas või mobiilis, sularahatehingud pangaautomaadis ja lahendab võimalikud probleemid meie klienditoe abiga telefoni teel," ütles Lass.

Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles pärast esmaspäevast kohtumist panga esindajatega, et kuigi on kahetsusväärne, et töökohad Hiiumaalt kaovad, on samas rõõmustav, et hiidlased on uuenduslikud ja kasutavad aktiivselt e-teenuseid. "Saime kindlust, et teenuse kasutamise võimalus hiidlastel säilib," ütles Rand.