1. oktoober: eakate päev, muusikapäev, omavalitsuspäev

Täna, 1. oktoobril tähistame rahvusvaheliselt eakate päeva ja muusikapäeva ning üleeestiliselt omavalitsuspäeva.

Hiiumaa eakad tähistasid oma päeva juba eile kogunedes Hiiumaa pensionäride ühenduse eestvedamisel Kärdlas pidulikuks sündmuseks. Hiiumaa eakate päeval kõneledes rõhutas vallavanem Reili Rand, et eri põlvkondade koostöö on oluline ja seejuures on vaja üksteist toetada. "On oluline, et eakate kogemusi ja elutarkust kannustaks noorema põlvkonna kärsitus. Samuti, et just seesama elutarkus oskaks õigel hetkel aidata tõmmata pidurit," ütles Rand. Märkame ja tunnustame täna vanemate inimeste panust ühiskonda!

Tänase muusikapäeva tähistamiseks toimub sündmusi üle Hiiumaa. Juba kell kl 13 algab esimene kontsert Kärdla kultuurikeskuses. Õhtupoolikul jätkuvad sündmused Suuremõisa lossis, Käinas Rudolf Tobiase majamuuseumis ja Kärdla muusikakoolis. Vaata lisa veebilehelt hiiumaa.events

Täna tähistab Eesti ka omavalitsuspäeva, mille eesmärk on senisest enam väärtustada omavalitsusi ning tuua omavalitsuslikku mõtteviisi ja tegevust inimestele lähemale. Hiiumaal tähistame Hiiumaa valla sünnipäeva oktoobri teises pooles, 25.-28. oktoobril.