Hiiumaa valla sünnipäev. Meie lood: 20

Hiiumaa valla sünnipäevanädala puhul küsisime hiidlastelt ja Hiiumaa sõpradelt, kuidas valla esimene aasta on läinud. Avaldame need lood järjepanu.

Volikogu Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni esimees Helen Teigar:

Kui nüüd veidi kaugemale tagasi mõelda, siis on Hiiumaa viimaste aastatuhandete vältel olnud kogu aeg olnud üks terviklik müstiline saar Läänemeres, mida ümbritseb meri. Need vahepealsed vallatükid, mis siin sees olid kaardile joonistatud, jagasid meid veidi kunstlikult osadeks, tekitades piirid ka inimeste peades. Aasta tagasi jõudsime tagasi oma saare loomulikku olekusse ja toimimise viisi. Me saime terveks!

Esimene sõna, mis aasta peale tagasi mõeldes pähe tuleb, on lootusrikkus. Üle pika aja on tunda igas saare otsas uut hingamist, värskeid ja loovaid mõtteid ning head tahet kogukonnas midagi uut ära teha. Ma olen üsna kindel, et mitte kunagi meie saare ajaloos pole olnud korraga nii palju inimesi, kes terve aasta jooksul igapäevaselt pühendunult ragistavad ajusid ja teevad koostööd selle nimel, et igas saare otsas oleks kõigil võrdselt hea olla ja elada. Selge on ka see, et ühe aastaga kõiki probleeme ei lahenda ja uusi ideid ellu ei vii, kuid on näha, et pinnas on hoolikalt ette valmistatud ja nii mõnedki seemned on juba ka idanema pandud.

Siin on alati elanud kõige ehedamad ja ägedamad inimesed ning kui meie vahel tekib koostöövaim ja sünergia, siis muutub Hiiumaa magnetiks, mis tõmbab siia elama ka teisi samasuguseid ehedaid ja ägedaid inimesi.