Kärdla Keskväljakule kerkib jõulukuusk “Juured”

Järgmise nädala jooksul loovad kunstnikud Hiiumaale Kärdla Keskväljakule omanäolise jõulupuu, mille oksteks on juured ja mis kutsub hiidlasi tagasi oma juurte juurde.

"Loodav jõulupuu sümboliseerib Hiiumaa perekonda, kelle juured ulatuvad kaugele, kuid on alguse saanud meie armsal Hiiumaal," selgitas vallavanem Reili Rand. "Meie jaoks on oluline iga hiidlane ja me kutsume kõiki koju. Loodame, et pere ja sõpradega koos veedetud jõuluaeg annab inspiratsiooni kodusaarele naasmiseks. Üheskoos loome parima koha, kus elada ja kasvatada lapsi," lisas Rand.

Eesti riigi sajandal sünnipäeval oleme tihti mõelnud oma riigi ajaloole. Meenutanud rõõmsaid hetki ja rääkinud ka keerulistest aegadest, mille kordumist ei soovi keegi. Jõulude ajal on tavaks koguneda pere ringis ja veeta koos aega. Vanemad, vanavanemad ja sõbrad ootavad hiidlasi koju. Meenutame koos toredaid hetki ja uurime oma vanematelt ja vanavanematelt, kuidas nemad vanasti jõule tähistasid ja kuidas praegune aeg erineb varasemast. Igal perekonnal on oma põnev ajalugu, millest noorem põlvkond ei pruugi teadagi.

Lisaks soovib vald juurtest loodud kuusega tõmmata tähelepanu taaskasutusele ja kohaliku ressursi väärindamisele. Hiiumaal on äsja vastu võetud arengukavaga UNESCO biosfääri programmialale omaselt seatud üheks eesmärgiks, et loodus ja inimtegevus toimivad tasakaalus. "Hiiumaa metsaressurssi tuleb majandada, kuid teha seda jätkusuutlikult, et Hiiumaa saaks olla taastuvate ressursside kasutamisel eeskujuks tervele Eestile," ütles vallavanem Reili Rand.

Jõulupuu ehitus algab sel nädalal ning taiese loovad kunstnikud Hando Kuntro ja Piret Smagar. Ideeni viisid aastaid Rakverele kuulsust toonud omanäolised jõuluinstallatsioonid, mille autor Teet Suur andis ka Kärdla selleaastase jõulupuu lahendusele oma mõtted.

Lisaks kaunistab vald Kärdla Keskväljaku ääres kasvava kõrge kuuse, mis on püsivalt seal kasvanud aastakümneid.

Kärdla jõuluala 2017

Foto: Mullu rajas vald Kärdla keskväljakule jõuluala, kus viiemeetrist kuuske ümbritsesid viis väiksemate kuuskede gruppi, mis sümboliseerisid osavaldasid ja Hiiumaa valda. Lisaks asus jõulualal väike pildistamisnurk, kus sai pere või sõpradega teha ilusa jõulupildi, ja heade soovide kast, kuhu sai panna oma salasoove Jõuluvanale või häid soove kõigile Hiiumaa inimestele. Foto autor: Kärolyn Kivistik.