Jõulukuusk "Juured" jõudis Kärdlasse

Täna jõudis Kärdlasse jõulukuusk "Juured", mille oksteks on juured ja mis kutsub hiidlasi tagasi oma juurte juurde.

Uudist Kärdla jõulukuuse "Juured" saabumise kohta näeb tänase, 27. novembri Aktuaalse Kaamera viimase uudisena, mis läheb eetrisse pärast ilmateadet.

"Loodav jõulupuu sümboliseerib Hiiumaa perekonda, kelle juured ulatuvad kaugele, kuid on alguse saanud meie armsal Hiiumaal," selgitas vallavanem Reili Rand. "Meie jaoks on oluline iga hiidlane ja me kutsume kõiki koju. Loodame, et pere ja sõpradega koos veedetud jõuluaeg annab inspiratsiooni kodusaarele naasmiseks. Üheskoos loome parima koha, kus elada ja kasvatada lapsi," lisas Rand.

Eesti riigi sajandal sünnipäeval oleme tihti mõelnud oma riigi ajaloole. Meenutanud rõõmsaid hetki ja rääkinud ka keerulistest aegadest, mille kordumist ei soovi keegi. Jõulude ajal on tavaks koguneda pere ringis ja veeta koos aega. Vanemad, vanavanemad ja sõbrad ootavad hiidlasi koju. Meenutame koos toredaid hetki ja uurime oma vanematelt ja vanavanematelt, kuidas nemad vanasti jõule tähistasid ja kuidas praegune aeg erineb varasemast. Igal perekonnal on oma põnev ajalugu, millest noorem põlvkond ei pruugi teadagi.

Lisaks soovib vald juurtest loodud kuusega tõmmata tähelepanu taaskasutusele ja kohaliku ressursi väärindamisele. Hiiumaal on äsja vastu võetud arengukavaga UNESCO biosfääri programmialale omaselt seatud üheks eesmärgiks, et loodus ja inimtegevus toimivad tasakaalus. "Hiiumaa metsaressurssi tuleb majandada, kuid teha seda jätkusuutlikult, et Hiiumaa saaks olla taastuvate ressursside kasutamisel eeskujuks tervele Eestile," ütles vallavanem Reili Rand.

Jõulupuu autoriteks on Lääne-Virumaa kunstnikud Hando Kuntro ja Piret Smagar, idee Rakverele kuulsust toonud omanäoliste jõuluinstallatsioonide autorilt Teet Suurelt.

Fotod: Liina Siniveer

Jõulukuusk Juured

Kärdla jõulukuusk Juured_Liina Siniveer

Kärdla jõulukuusk Juured_Liina Siniveer

Kärdla jõulukuusk Juured_Liina Siniveer