Maakonna teenetemärgid: Heller Sööl ja Tiiu Masing

Reedel Käina huvi- ja kultuurikeskuses toimunud Eesti vabariigi sünnipäeva pidulikul kontsert-aktusel anti üle maakonna teenetemärgid, mille pälvisid Heller Sööl ja Tiiu Masing.

Hiiu maakonna teenetemärgi saanud Heller Sööl23. Hiiu maakonna teenetemärgi saanud Heller Sööl on tõeline maa sool – autoriteet, kelle arvamusega kogukond arvestab. 
Terves Sõruotsas pole ilmselt kedagi, kes teaks kedagi, keda ta oma nõu ja jõuga aidanud poleks. Ta paneb oma õla alla kõikidele otskonna ettevõtmistele, jäädes ise seejuures tagasihoidlikuks ja varju. 
Tema eestvedamisel on juba viimased 22 aastat korraldatud Sõruotsa talguid, mille käigus koristatakse igal kevadel Sõru Sadamast kuni Tohvri laidudeni nii ranna- kui teeääred. Reheselja külavanemana on ta vabatahtlikult seisnud küla heakorra eest. Endise Emmaste vallavanemana on ta teeninud pühendunult ja ustavalt kogu Emmaste ja Hiiumaa kogukonna huve. 
Tema energia ja töövõime on olnud eeskujuks ning inspireerinud paljusid vallakodanikke panustama saare ja oma kogukonna hüvanguks rohkem, kui neilt oodatud on.

teenetemärgi pälvinud Tiiu Masing24. Hiiu maakonna teenetemärgi pälvinud Tiiu Masing on kirgliku tennisistina aastakümneid edendanud tennist Hiiumaal. Ta oli üks Hiiumaa Tenniseklubi asutajaliikmetest kolmkümmend aastat tagasi ning klubi eestvedaja tänini. 
Tema eestvedamisel ja juhendamisel on paljud Hiiumaa lapsed alustanud just tennisemänguga. Noortele ja täiskasvanutele tenniseteadmisi-õpetusi edasi andes on ta jaganud tennisearmastust paljudele. Treenerina on ta järjekindel ja nõudlik. 
Ta on tenniseväljakute hing. Ta panustab kogu oma suvise aja tenniseväljakute korrastamisele, võistluste korraldamisele ja tennisemängu õpetamisele. 
Tema poolt erakordse pühendumusega hoolitsetud tenniseklubi väliväljakud on kõrgelt hinnatud nii hiidlaste kui kaugemalt pärit tennisistide seas. 
Aastaid on ta kogunud materjali ning tänaseks kirjutanud põhjaliku ülevaate Hiiumaa tennise ajaloost. 
Olles nii vaimult kui hingelt sportlane, on tema pühendumus ning armastus oma töösse meile kõigile eeskujuks.

Hiiu maakonna teenetemärk antakse inimesele, kes pikaajalise silmapaistva tegevuse ja isikliku eeskujuga on oluliselt kaasa aidanud Hiiu maakonna arengule või oma saavutustega toonud Hiiu maakonnale au ja tuntust.

Algul maakonna teeneteplaadiga, alates 2016. aastast teenetemärgiga on tunnustatud järgmiste isikute teeneid: 2008 Aimi Pruul, Eha Karm ja Karin Poola; 2009 Gennadi Aavik ja Eha Leiger; 2010 Aune Ork ja Stanislav Šarkovski; 2011 Lea Sibul-Poola ja Ott Lambing; 2012 Mati Nurs, Enn Kunila ja Erkki-Sven Tüür; 2013 Toomas Paap ja Virginijus Biskys; 2014 Ivo Eesmaa; 2015 Tiit Asumets; 2016 Ruta Mihelson ja Helgi Põllo; 2017 Tanel Malk, Ain Tähiste ja Ermo Mäeots.