Sõrul avati 17. õpilastööde näitus

Sõru muuseumis on avatud Emmaste põhikooli õpilaste loomingu näitus „Eestlane olen, kuid hiidlaseks jään". Tegemist on järjekorras juba 17. õpilastööde näitusega.

Näitus esitab vihjeid ja kutsub kaasa mõtlema, missuguseid jälgi me maailma minnes endast maha jätta tahaksime.

Emmaste osavalla vanem Hergo Tasuja rääkis näitust avades, et võttis eelneval õhtul aega väljapanekuga tutvumiseks. „Siin on selgelt näha rahvakultuur kogu oma ilus. Rahvatants, rahvuslikud mustrid, laul ja pillimäng. Siin on tunda huvi spordi vastu. Siin on selged viited rannakultuurile, merele, rannaniitudele ja karjamaale," ütles Tasuja.

Näituse kuraator ja kujundaja on Emmaste põhikooli kunsti- ja käsitöö õpetaja Eila Tõnisson. Ta selgitas, et kuna näitus asub Sõru muuseumis, mis on osa mereväravast Saaremaa poolt tulijatele, siis see kujundab hiidlaste kuvandi.
„Nende tööde kaudu loome fooni ja anname tooni sellele, milline esmamulje saare külastajatel meist tekib." Õpetaja tundis rõõmu sellest, et esindatud on absoluutselt kõigi Emmaste põhikooli õpilaste tööd.

Õpilasnäitust laiendab õpetaja Tõnissoni enda näitus „Uksed". Selle tööd on vormistatud taaskasutusmaterjalist, spoonist, akrüülvärvidega maalitud ustena. Kaasteeliste portreed avavad meeleolusid ning hoiakuid, aga panevad ka mõtlema, millistest ustest me oleme 100 aasta jooksul läbi käinud?

Osavalla vanem viitas, et näitused täiendavad üksteist ja sobivad hästi kokku. Ta tänas ka Emmaste kooli õpetajaid, kes on olnud tänuväärses rollis, aitamaks õpilastel uksi avada. „Ja milliseid uksi te avate! Head noored, ärge kaotage seda oskust. Oskust leida ust seal, kus seda ei ole. Oskust näha avatud ust seal, kus kõigil ustel on tabalukud ees. Võite olla uhked, et teil jagub sellist fantaasiat ja lennukust," rääkis Tasuja.

Näitus on Sõru muuseumis avatud kuni 31. augustini kolmapäevast pühapäevani kella 11-17.