« Tagasi

Verekeskus tunnustas Hiiumaa doonoreid

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus tunnustas eile Tallinnas toimunud doonorite tänuüritusel Hiiumaa doonoreid Suure Doonorikruusiga.

„Hiiumaa on olnud pikaaegne ja aktiivne doonorluse toetaja. Nii Kärdla kui ka Käina kultuurikeskustes on head tingimused meie väljasõidubrigaadile. Hiidlased on väga vastutulelikud, võrratu huumorimeele ja suure südamega inimesed, kes on alati usinalt meie doonoripäevi külastanud," põhjendas valikut Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Doonorikruusi võttis vastu vallavanem Reili RandAuhinna võttis vastu Hiiumaa vallavanem Raili Rand.

Eilsele tänuüritusele olid kutsutud kõik rohkem kui 100 korda verd loovutanud aktiivsed doonorid, samuti kõikide veregruppide aktiivsemad, regulaarselt verd loovutavad doonorid.

Doonoreid tervitasid sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu, haigla ülemarst dr Andrus Remmelgas ja verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste, muusikalise tervituse tegi Marek Sadam ja Sadamasild.

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva tänas kõiki doonorluse propageerijaid, verekeskuse töötajaid ja doonoreid. „Verd loovutada tähendab kinkida kellelegi elu, see on kingitus, mille väärtus on hindamatu," ütles Iva.

Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu tunnustas kõiki doonoreid elude päästmisel ja patsientide ravil. „Head doonorid, olete tiimiliikmed, paljusid riskantseid ja täit pühendumust nõudvaid operatsioone, hematoloogilist ravi ning ka teisi raviprotseduure ei saaks meedikud ette võtta ülioluliste veretoodete olemasoluta," märkis Peedu.

Möödunud aastal oli Eestis kokku 31 734 doonorit, kes loovutasid verd 55 057 korral. Tänu doonorite vereloovutustele kanti mullu Eestis verekomponente üle 14 495 patsiendile.

Mullu sai Suure Doonorikruusi auhinna Kuressaare linn, varem on tunnustuse pälvinud Keila, Haapsalu, Narva, Paide, Rakvere ja Rapla.