Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Erilubade menetlemine Hiiumaal

UUS INFO: saab veel esitada täna kuni kl 15ni taotlusi tänaseks minekuks mandrile, et kasutada tänased 20 luba.

Peaministri eilse korralduse kohaselt lubatakse Hiiumaalt mandrile liikumiseks 28. aprillist väljastada 20 luba ühekordseks mandrile ja mandrilt tagasi Hiiumaale liikumiseks.

Tähelepanu: eriloa saab selle korralduse alusel anda ainult neile, kes asuvad saarel.

Politseile jääb alles varasem kaalutlusõigus, 20 luba antakse sellele lisaks ja see on omavalitsuse kaalutlusõigus, milleks moodustati täna hommikul vallavalitsuse erilubade komisjon.

Eriloa saamiseks tuleb esitada vabas vormis taotlus e-posti aadressile eriluba@hiiumaa.ee. Taotlusesse on vaja märkida liikumise kuupäevad, reisija isikukood ja telefoninumber, reisi eesmärk ja sõiduki registreerimisnumber. Loa saamisest ja ka eitavast vastusest teavitatakse taotlejat.

Luba antakse igale isikule personaalselt ja see kehtib ühele inimesele edasi-tagasi liikumiseks. Täpsustame infot esimesel võimalusel!

Kuna omavalitsus annab nimekirja PPA-le menetlemiseks üle iga päeva keskpäevaks, siis tänase nimekirja koostab komisjon nendest taotlustest, mis on praeguseks vallani jõudnud. Taotlusi järgmisteks päevadeks võib juba esitada e-posti aadressile eriluba@hiiumaa.ee.

Eriolukorra juhi korraldus: