Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

Lapsevanem, kus sinu laps on?

Muidugi kodus! Eestis on ju eriolukord! Just!  

Eestis on eriolukord kehtinud alates 12. märtsist ja pingelised viis nädalat distantsõpet on selja taga. Ees on vaheaeg. Peaminister, valla kriisikomisjon ja täiskasvanud on muret tundnud, kuidas lapsed vaheaega veedavad. Eesti Noorsootöö Keskuse infoportaali Teeviit korraldatud küsimustiku tulemustest selgub, et noored soovivad puhata ja noortepärasemaid tegevusi, samuti on välja toodud suur igatsus sõprade järele.

Siinkohal üleskutse lapsevanematele: veendu ka vaheajal, et tead, kus su laps on ja mida ta teeb. Hiiumaa statistika on küll tagasihoidlik, kuid pisut peame veel üheskoos pingutama, et viiruse levikut tõkestada. Väljas liikumine on tervistav, seda võib teha järgides 2+2 reeglit: kaks inimest, kaks meetrit vahet. Ei ole lubatud kogunemised sõprade juures! 

Mida siis vaheajal teha?  

Teeviit on kokku kogunud ideid ja soovitusi, mida vaheajal ette võtta.  

Silm tasub peal hoida ka Hiiumaa noortekeskuste tegemistel. Ettepanekute ja küsimuste korral kirjuta julgesti noorsootöötajatele.  

Murede korral aitab noortenõustaja Merrild Lebin läbi Messengeri või Skype'i. Aja broneerimiseks helista 529 1719 või kirjuta merrild.lebin@hiiumaa.ee 

Kui püsid kodus, teed iga päev hindamatu heateo! 

Kristel Pisa 
Hiiumaa vallavalitsuse noorsootöö koordinaator