Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Kriisi juhtimine Hiiumaal: reede

Täna vahetasid kriisiolukorraga seotud infot Hiiumaa valla, terviseameti, Hiiumaa kiirabibrigaadi, Hiiumaa haigla, politsei, päästeameti ja kaitseliidu esindajad.

Terviseameti esindaja rääkis, et karantiini määratud või haigestunud inimeste kohta antakse info inimesele endale, terviseametile ja politseile. Terviseamet selgitab ka välja, kas inimesel on toidu või ravimite vajadust, kas keegi lähedane saab inimest nende toomisega aidata. Politsei ülesanne on teha karantiinikontrolli ja see jätkub. Karantiinireeglitest mitte kinni pidamise korral on võimalik teavitada politseid.

Hiiumaa haiglal on hea isikukaitsevahendite varu ja vajalikud ettevalmistused tehtud ka võimalikuks koroonahaigete raviks.

Eile anti Hiiumaal 16 proovi ja nende tulemused veel selguvad.

Kiirabi töö toimib ladusalt.

Politsei andis infot, et töö sadamates kulgeb rahulikult, ülesõite on minimaalselt. Kaitseliitlased jätkavad samuti tööd sadamates.

Politsei on alustanud ka Hiiumaal avalikes kohtades 2+2 liikumispiirangute kontrolli, et korraga ei oleks avalikus ruumis koos üle kahe inimese ja inimeste vahe oleks kaks meetrit.

Patrullimas on ka päästeamet, päikeseliste ilmadega teevad päästjad ka lõkkepatrulle ja jagavad ohutusjuhendeid. Koostööd tehakse partneritega keskkonnaametist. Samuti on päästeamet valmis kiirabi kutsetel abistama.

Arutati, kuhu paigutada koroonahaigeid, kel pole võimalik haigusega koju minna – lahendus on vajadusel olemas.

Arutati, milline on hoolekandeasutuste valmisolek: infovahetus jätkub.

Kriisikomisjon on pidevas infovahetuses ja koguneb vajadusel koheselt.