Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Ülevaade Hiiumaa kriisikomisjoni neljapäevasest infovahetusest

Hiiumaa haiglas töö jätkub, isikukaitsevahendite varu on hea. Haigla alustas kolmapäeval plaanilise tööga ja esmajärjekorras on võtnud ühendust patsientidega, kelle visiidiajad eriolukorra alguses tühistati. Patsiendid peavad kandma kirurgilist maski, mille saavad haiglast. Pärast iga patsiendi vastuvõttu pinnad desinfitseeritakse. Loe lähemalt haigla tööst.

Terviseameti juhuvalimiga testiti teisipäeval Hiiumaa haigla töötajaid ja kõigi 39 proovi vastused tulid negatiivsetena.

Eile katsetati Hiiumaalt mandrile proovide saatmist drooniga, nagu näha lisatud videost. Haiglajuht Riina Tamm kiitis, et tegu on toreda ettevõtmisega, mis võimaldab proove vajadusel kiirelt saata.

Kokku on eileõhtuse seisuga Hiiumaal võetud 399 proovi, neist 15 kiirabis, 14 haiglas, 225 drive-in-meetoril, 106 Samaaria ja Tohvri laustestimisena ning 39 Hiiumaa haiglas Terviseameti juhuvalemi uuringu käigus.

Kiirabi jätkab tööd, kutsete arv on tavapärasest suurem.

Politsei ja piirivalveameti patrullid toimetavad ja kontrollivad kehtestatud reeglite täitmist. Politseijuht Moonika Raudsepp rääkis, et toimunud on üks vandalism, millest kirjutab ka tänane Hiiu Leht. Samas väljakutsete maht ei ole oluliselt tõusnud. Liikumispiirangute osas surve kasvab. Politsei on volbriajaks valmis.

Piirangute täitmise järelvalvel on headeks koostööpartneriteks Kaitseliit, Päästeamet ja Keskkonnainspektsioon.

Päästejuht Hannes Aasma rääkis, et päästeameti töö jätkub, nagu seni. Ta lisas, et hiidlased on targad, kulupõlenguid ei korralda. Lõket võib teha, kui ohutusnõudeid täidetakse.

Hooldekodudes järgitakse ettevaatusabinõusid, isikukaitsevahendeid on piisavalt. Hiiumaa sotsiaalkeskusele jõudis 1650 maski Taiwanist.