Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Hoiame ka uudistel vahesid

Pärast viimaste nädalate uudisteuputust soovis valla avalike suhete osakond hiidlastelt ja hiiumaa sõpradelt teada, kas uudiseid ja äpi teateid tuleb nii palju, et enam lugeda ei taha ega jõua. Kui kodulehele või Facebooki saab igaüks lugema minna siis, kui sobiv hetk, siis Hiiumaa äpis on võimalus saada otse telefoniekraanile teavitusi uudistest, mis võiks suurt hulka inimesi huvitada. Kahtlustasime, et just neid teavitusi tuleb liiga tihedalt.

Nii uurisime äpi kaudu eelmisel nädalal teisipäevast reedeni, kas Hiiumaa teavitusi tuleb liiga palju. Kolme ööpäeva jooksul vastas 135 inimest, kellest 112 ütles, et uudiseid ja teavitusi on parasjagu. 14 vastas, et uudiseid on parasjagu, aga teavitusi telefoni palun vähem. Viis inimest ütles, et ka uudiseid võiks olla vähem, sest kõiki ei jõua lugeda. Neli inimest kasutas vaba vastuse võimalust – neist üks ütles, et infot on liiga vähe ja teine lisas, et uudiseid on palju, aga sealhulgas olulist infot vähe. Kolmas vastaja igatseb kriisieelset teavituste rütmi – kuni 1-2 teavitust päevas. Ja neljas küsib, kuidas info liigub nendeni, kes arvutit ei kasuta.

Seega: proovime veelgi paremini uudisvoogu planeerida ja hoiame võimalusel ka uudistel vahesid, nagu enne kriisi. Äpi teavitusi saadame vaid olulistel puhkudel. Julgustame minema mobiilirakendusse lugema ka siis, kui pole teavitust tulnud, sest kõigile uudistele teavitusi ei tule.

Endiselt on valla uudiskanalid veebileht vald.hiiumaa.ee, Hiiumaa vald Facebookis ja Hiiumaa mobiilirakendus. Kord kuus, kuu viimasel reedel ilmub Hiiumaa Teataja. Jagame infot ka Hiiu Lehe vahendusel, samuti raadio Kadi kaudu. Kõigi heade mõtete ja ettepanekutega võib avalike suhete osakonnale kirjutada: info@hiiumaa.ee.