Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Hoolime endast ja kaaslastest!

Saame kogukonnana viiruse levikule panna piiri siis, kui võtame vastutuse – igaüks meist:

  • Püsime igal võimalusel kodus!
  • Haigustunnustega kodust ei lahku – vajadusel peame nõu oma perearstiga või helistame perearsti nõuandetelefonile 1220. Haigustunnustega ei tohi käia poes!
  • Avalikkuses liigume vaid äärmisel vajadusel ja pidades kinni 2+2 liikumispiirangutest st korraga ei ole avalikus ruumis koos üle kahe inimese ja inimeste vahe on vähemalt kaks meetrit.
  • Kodustes tingimustes peseme käsi ja poodi sisenemisel puhastame käed desinfitseerimisvahendiga. Poes kasutame kaitsekindaid. Ka poest väljudes saab käed desinfitseerimisvahendiga puhastada.
  • Oleme ühtne ja hooliv kogukond – ei ole nakkuse saanute süü, et nakkus on nendeni jõudnud. Oleme hoolivad kõigi suhtes!
  • Laseme politseil ja terviseametil oma tööd teha – karantiinivajadust selgitab asjaosalistele terviseamet, karantiinikontrolli teeb politsei.
Riigi infotelefonid:  

1247 – Häirekeskuse kriisiinfotelefon 1247 (24h, tasuta), saab käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes, ka psühholoogilist esmaabi.

1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta) 

112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)

Kõik infotelefonid on kasutamiseks – helista julgelt, kui vajad abi, nõu või tuge!

Rahulikku õhtut!