Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Koroonapositiivseid vastused ei ole lisandunud

Tänahommikuse seisuga ei ole Hiiumaal võetud proovidele COVID-19-positiivseid vastuseid lisandunud. Positiivseid vastuseid on Hiiumaaga seotud isikutele laekunud endiselt kaheksa. 

Hiiumaalt on võetud kokku 104 COVID-19 viiruse proovi, neist 13 kiirabi poolt, kolm Hiiumaa haiglas ja 88 Hiiumaa haigla mobiilses ehk drive-in-proovivõtupunktis.  Nädalavahetusel kiirabi proove ei võtnud. Hiiumaa haigla juures jätkub testimine drive-in-meetodil tööpäevadel.

Haigustunnuste ilmnemisel tasub kindlasti võtta ühendust oma perearstiga, kes saadab vajadusel COVID-19 suhtes testima. Proovivõtupunkti läheb suunatu haigla poolt kokku lepitud ajal, proove võetakse ainult autost. Kui patsient ei liigu, korraldatakse testi võtmine kodust koostöös kiirabiga. 

Kärdla perearstikeskusesse saab E–R kl 8–16 pöörduda tervisemuredega mitmel numbril: 462 2770 või 462 2772 või 462 2773 või 462 2774. E-kirjaga saab oma tervisemurest märku anda ka muul ajal: kardla.perearstid@gmail.com.  

Jätkuvalt toimivad infotelefonid: 
463 6099 – Hiiumaa valla infotelefon seoses liikumispiirangutega  
1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)  
1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)  
112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta) 

Saame viiruse levikule piiri panna, kui püsime kodus, vähendame kontakte miinimumini ja peseme tihti käsi. Sama tähtis on see, pöördume vajadusel perearsti poole ja läheme perearsti saatekirjaga testima. 

Pärast testimas käimist arvesta, et võid saada viiruse suhtes positiivse vastuse ja oled juba potentsiaalne viirusekandja. See tähendab, et tuleb kinni pidada testi võtjate antud juhistest ja pöörduda otsejoones koju tagasi ning jääda sinna vähemalt kuni vastuse selgumiseni. Vajadusel aitavad toidu ja ravimite kohaletoimetamisega valla sotsiaaltöötajad. 

perearstide kontakt