Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Kriisi juhtimine Hiiumaal: neljapäev

Täna vahetasid kriisiolukorraga seotud infot Hiiumaa valla, terviseameti, Hiiumaa kiirabibrigaadi, Hiiumaa haigla, politsei, päästeameti ja kaitseliidu esindajad. Infovahetusse oli kaasatud ka Riho Rahuoja kui Hiiumaa hooldekodude kontaktiisik kriisiolukorras.

Terviseameti esindaja rääkis, et positiivseid vastuseid ei ole Hiiumaal antud proovidele lisandunud ka täna.

Haigla juures on drive-in-meetodil antud eile kaheksa ja täna samuti kaheksa proovi. Arutati testimise teemal. Vastutus oma tervise eest on inimesel endal ja kui testi vastus on negatiivne, siis inimene peab tegema kõik, et see ka jääks negatiivseks.

Haiglas jätkub töö rahulikult, ettevalmistused COVID-19-haigete vastuvõtuks on tehtud. Haigla on kaardistanud COVID-teekonnad: maja nö puhta ja musta poole, ette valmistanud kaks palatit st neli voodikohta ja eraldanud need palatid ülejäänud majast lüüsiga. Ette valmistatud palatites on negatiivne rõhk. Haiglal on ka plaan ka juhuks, kui rohkem Hiiumaa haigestunuid peaks vajama ravi. Tihe suhtlus käib Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talitusega. Hiiumaa Haiglal on üks hingamisaparaat ja lisaks kolmel anesteesiaseadmel sama võimekus. Isikukaitsevahendeid haiglas jätkub. Homme toimub haigla töötajatele plaanipärane käte hügieeni koolitus, sel aastal juba teine, alates augustist neljas.

Hiiumaa kiirabibrigaad tegutseb tavarežiimil ja on valmis koormuse kasvuks. Kiirabibrigaadi ja haigla koostöö sujub väga hästi.

Politsei jätkab seniseid tegevusi: kontroll sadamates, 2+2 liikumispiirangute kontroll ja valmisolek suunata suuremat tähelepanu avaliku korra kontrollile.

Patrullimist jätkavad ka päästeamet ja keskkonnaamet. Jõgede ääres on kõik kontrolli all.

Kaitseliit on jätkuvalt abis politseil tegemaks kontrolli sadamades. Eilsest saavad kaitseliitlased täiendväljaõpet.

Parvlaevaühendus mandriga jätkub senisel moel, Saaremaaga üle päeva – aprillis jätkub ühendus paaritutel kuupäevadel seoses piimaauto reisidega.

Nii Tohvri kui Samaaria puhul on võimalik nakkusoht viidud miinimumini. Juhendeid selleks on andnud nii terviseamet kui sotsiaalkindlustusamet. Vajalikud abimeetmed on tarvidusele võetud ka Hellamaa ja Kõpu pansionaadis.

Kriisikomisjon on pidevas infovahetuses ja koguneb vajadusel koheselt.

Rahulikku õhtut!