Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Neljapäev: koroonapositiivseid ei ole lisandunud

Tänahommikuse seisuga ei ole Hiiumaal võetud proovidele COVID-19-positiivseid vastuseid lisandunud.

Kokku on eileõhtuse seisuga Hiiumaal võetud 139 COVID-19 analüüsi, neist 122 drive-in-meetodil. Proovide võtmine drive-in-meetodil jätkub täna ja uuel nädalal.

Hooldekodude laustestimise järg on jõudnud Hiiumaale – täna hommikul olid Hiiumaa haigla töötajad Tohvril töötajatelt ja klientidelt proove võtmas. Samaarias testitakse kõiki esmaspäeval.

Drive-in testimisele saadab jätkuvalt perearst oma saatekirjaga. Terviseamet on muutnud testimise põhimõtteid: perearst saab otsustada testimise vajaduse üle patsiendi east ja varasematest haigustest sõltumata, kuid sümptomite ilmnemisel.

Perearstiga ühendust võtma on oodatud kõik inimesed, kel on olnud külmetushaiguste sümptomid ja kes ei ole seni perearstiga ühendust võtnud, sest ei vaja haiguslehte. Hiiumaale testima saab suunata ka mandril asuv perearst, kui tema patsient asub Hiiumaal.

Käitume vastutustundlikult ning hoiame jätkuvalt enda ja kaaslaste tervist – ka ilusate ilmadega püsime kodus, vähendame kontakte miinimumini ja peseme tihti käsi.

Mõnusat päeva!