Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Neljapäev: lisandus COVID-19-positiivne vastus

Tänastel andmetel lisandus Hiiumaal antud proovidele üks COVID-19-positiivne vastus – kokku nüüd üheksa. Eileõhtuse seisuga on Hiiumaalt võetud kokku 288 COVID-19 viiruse proovi.

Täna vahetasid kriisiolukorraga seotud infot Hiiumaa valla, hooldekodude, Hiiumaa kiirabibrigaadi, Hiiumaa haigla, politsei, päästeameti ja kaitseliidu esindajad.

Sel nädalal on Hiiumaa haigla juures drive-in-meetodil testitud esmaspäeval 10, teisipäeval 8 ja kolmapäeval 9 inimest. Täna testimisele saadetute vähesuse tõttu drive-in-testimiskohta ei avatud.

Drive-in-meetodil teste võetakse Hiiumaa haigla juures tööpäeviti kell 9–15. Testima saadab perearst saatekirjaga. Haigustunnuste ilmnemisel võta kindlasti ühendust oma perearstiga, kes saadab vajadusel testima.

Hiiumaa haigla senine töö ja valmisolek sai head tagasisidet terviseameti kriisistaabi meditsiinijuhilt Arkadi Popovilt, kes koos dr Ahti Varblasega külastas haiglat nädalavahetusel.

Haigla personal on terve. Haigla teeb plaane, kuidas järk-järgult hakata taastama plaanilist tööd.

Kiirabi töö jätkub, kuid kutseid on tavapärasest rohkem, sest selliselt on haigetel võimalik meditsiinitöötajaga kohtuda. Kiirabi on seni kaitsevahendeid kasutanud juhendite järgi, järgmisel nädalal toimub ka sellekohane õppus.

Politsei jätkab seniseid tegevusi: kontroll sadamates, 2+2 liikumispiirangute kontroll ja valmisolek suunata suuremat tähelepanu avaliku korra kontrollile. Politseile annavad tööd ka lähisuhtevägivalla juhtumid. Kuritegevuse üldist tõusu Hiiumaal ei ole.

Info naabritelt: Saaremaa kriisikomisjon sai täna Riigikantseleilt vastuse, milles on täpsustatud saarte ja mandri vaheliste liikumispiirangute tõlgendust. Kui inimese elukoht asub saarel ja töökoht mandril või vastupidi, siis nende vahel liikumisel tuleb inimesel valida, kus ta viibida soovib. Saarele siseneda või saarelt väljuda saab inimene üks kord ja liikumisvabaduse piirangu kehtivuse ajal tal tagasipöördumise õigust ei ole. Loe täpsemalt piirangute kohta valla veebilehelt: https://vald.hiiumaa.ee/liikumispiirangud ja võta lisainfoks vallaga ühendust veebivormi või infotelefoni  kaudu: https://vald.hiiumaa.ee/infotelefon.

Patrullimist jätkavad ka päästeamet ja keskkonnainspektsioon. 

Hooldekodudest on head uudised: kõik testide vastused negatiivsed.

Jätkame vastutustundlikku käitumist, nagu oleme seni hästi hakkama saanud – püsime kodus, vähendame kontakte miinimumini ja peseme tihti käsi. Sama tähtis on see, pöördume sümptomite korral perearsti poole ja läheme perearsti saatekirjaga testima.

Rahulikku õhtut!