Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Pühapäev: koroonapositiivseid vastuseid pole lisandunud

Tänahommikuse seisuga ei ole Hiiumaal võetud proovidele COVID-19-positiivseid vastuseid lisandunud. Positiivseid vastuseid on Hiiumaaga seotud inimestele laekunud endiselt kaheksa.

Drive-in-meetodil proovide võtmine Hiiumaa haigla juures jätkub homme kl 9–15. Jätkuvalt on PERHi Hiiumaa kiirabibrigaadil võimekus võtta proove erakorraliselt 112 suunamisel ka muul ajal.

Drive-in testimisele saadab perearst saatekirjaga. Proovivõtupunkti läheb suunatu haigla poolt kokku lepitud ajal, proove võetakse ainult autost. Kui patsient ise ei saa sõita proovi andma, korraldatakse testi võtmine kodust koostöös kiirabiga.

Haigustunnuste ilmnemisel tasub kindlasti võtta ühendust oma perearstiga, kes saadab vajadusel COVID-19 suhtes testima. Pärast testimas käimist arvesta, et võid saada viiruse suhtes positiivse vastuse ja oled juba potentsiaalne viirusekandja. See tähendab, et tuleb kinni pidada testi võtjate antud juhistest ja pöörduda otsejoones koju tagasi ning jääda sinna vähemalt kuni vastuse selgumiseni. Vajadusel aitavad toidu ja ravimite kohaletoimetamisega valla sotsiaaltöötajad.

Saame viiruse levikule piiri panna, kui püsime kodus, vähendame kontakte miinimumini ja peseme tihti käsi. Rahulikku meelt ja mõnusat puhkepäeva!