Eriolukord seoses koroonaviirusega

Alates 8. maist on taas avatud saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Teata abivajajast valla sotsiaaltöötajale!

Lapsele koolilõuna toidupaki saamiseks anna samuti märku!

Eriolukorra info ettevõtjatele leiad Hiiumaa arenduskeskuse veebilehelt.

« Tagasi

Säilitame kodus rahulikku meelt – vajadusel helista abi saamiseks

Hiiumaa valla kriiskomisjon tegutseb ka nädalavahetusel. Hiiumaa terviseameti ja politsei esindajatele on nakatunud teada ning terviseamet ja politsei hoolimata nädalavahetusest tegelevad aktiivselt nakatunute kõigi kontaktide tuvastamisega ja nende karantiini korraldamisega.

Vald ega ükski teine ametkond ei saa kinnitada ega lükata ümber inimeste terviseandmetega seotud infot. Saame kinnitada, et Kärdla politseijaoskonna politseiametnikud on karantiinikontrollis tublid ja tegutsevad asjakohaselt, et ohtu kaaskodanikele ei oleks.

Anname uut infot niipea, kui ametlik info jõuab.

Palume säilitada rahulikku meelt ja pidada kinni 2+2 liikumispiirangutest st et korraga ei oleks avalikus ruumis koos üle kahe inimese ja inimeste vahe oleks vähemalt kaks meetrit.

Palun vältige kokkupuuteid teiste inimestega nii palju kui võimalik! Peske käsi ja püsige kodus.

Psühholoogilist abi pakub Hiiumaa valla infotelefon 463 6099, mis on avatud laupäeval ja pühapäeval kell 12–17, tööpäevadel kell 9–17.

Riigi infotelefonid:  

Häirekeskuse kriisiinfotelefon 1247 (24h, tasuta) pakub nüüdsest ka psühholoogilist esmaabi. Abi osutamiseks tehakse koostööd sotsiaalkindlustusameti ohvriabi kriisitelefoni 116 006 spetsialistidega.

1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta) 

112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)

Rahulikku nädalavahetust!