Hiiumaa Spordikeskus

Spordikeskus on üheks tähtsamaimaks kogukonna hooneks, toetades tervislikku ja liikuvat elustiili. Hiiumaa spordikeskuse teevad eriliseks selle mitmekülgsed võimalused, mis ei piirdu ainult sporditingimuste pakkumisega. Uus kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega asub Kärdlas aadresil Põllu 27. 

Hiiumaa spordikeskus on kolmekorruseline ja 6900 ruutmeetril: majas on täismõõtmetes korvpalliväljak ning kolme väljakuga tennisehall. Kasutada saab kaasaegset jõusaali, kergejõustikuala, osaleda rühmatreeningutes ja harrastada sisetingimustes jooksutrenni 60meetrisel rajal. Lisaks on hoones koha leidnud noortekeskus, spordilaagreid ja võistlejaid majutav hostel ning helistuudio. 

Spordikeskuse juures on välialad: kunstmurukattega täismõõtmetes jalgpalliväljak, korvpalli ja võrkpalli väliväljakud, skatepark, kiiged ja mänguväljak. 

Spordikeskuse arhitektuurse ja maastikuarhitektuurse lahenduseni jõuti läbi ideekonkursi „Hiiumaa spordikeskuse ja ümbritseva väliruumi arhitektuurivõistlus", mis toimus 2018 aastal. Võitjaks osutus arhitektibüroo Molumba võistlustööga „Mardikas".  

Hiiumaa spordikeskuse ehitustööd teostas OÜ Ehitus5ECO. 

Hiiumaa spordikeskuse eskiisjoonis

« Tagasi

Spordikeskuse teise etapi ehitustöödega jätkab OÜ Ehitus5ECO

Hiiumaa vallavalitsus tunnistas edukaks OÜ Ehitus5ECO pakkumise jätkata Hiiumaa spordikeskuse teise etapi ehitusega. OÜ Ehitus5ECO alustas juulis spordikeskuse esimese etapi ehitustöödega, mis peaksid lõppema suvel 2021.  

Spordikeskuse teise etapi ehk tennisehalli ehitustööde maksumus on 1,5 miljonit eurot. Volikogu otsustas augusti istungil ühehäälselt kasutada riigi täiendavat 1,2miljonilist investeeringutoetust spordikeskuse teise etapi ehituseks. Kultuuriministeerium andis augustis teada, et on valmis samuti ehitust toetama ja planeerib selleks ministeeriumi 2021. aasta eelarvesse 300 000 eurot.  

Jätkuvalt taotleb vald toetust ka keskuse juurde kavandatud välisväljakutele ja jalgpalli kunstmuruväljakule.