« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal 12. aprilli seisuga

Viimase ööpäevaga lisandus Hiiumaale neli koroonapositiivset. 14 päevaga on lisandunud 33 uut juhtu. 

Eile lisandus Hiiumaale viis positiivset testivastust, kõik asuvad kohapeal. 

Eestisse lisandus viimase ööpäevaga 549 uut juhtu.  

Hiiu maakonnas oli Terviseameti statistika kohaselt 12. aprilli seisuga 20 COVIDpositiivset. Kohapeal oli jälgimisel neist 13 nakatunut ja 32 lähikontaktset. Haigestunud olid vanuses 26-79 aastat. Kolmandikul juhtudest on nakkus levinud perekontaktist ja kolmandikul on jäänud nakkusallikas teadmata. 45% nakkuse saanuist on naised, 55% mehed.  

Hiiumaa Haiglas on ravil neli COVIDpatsienti.  

Testimine 

Möödunud nädalal võeti Hiiumaa Haiglas tavapärasel PCRmeetodil koroonaviiruse määramiseks 116 testi, neist 57 drive-in´s ja 10 tasulisena. 38 analüüsi võeti patsientidelt, kes said arstiabi Hiiumaa haiglas või olid minemas ravile mandrile.  11 analüüsi tehti seoses Tartu Ülikooli järjekordse seirega. 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil nõustajalt (tel 1220). Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.   

Müügile on jõudnud ka kiirtestid. Meeles tasub hoida, et COVIDpositiivseks loetakse siiski vaid PCR testi tulemusel, mitte apteegis ja internetis müüdavate kiirtestide põhjal. Nimekirja kiirtestidest, mis on Terviseameti poolt heaks kiidetud, leiab valla kodulehelt: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised 

Koroonaviiruse läbipõdemisest või vaktsineerimisest tekkinud antikehade olemasolule viitab positiivne antikehade test, mida saab tasu eest teha Hiiumaa Haigla laboris tööpäeviti kell 9-13. Eelregistreerimist ja saatekirja ei ole vaja. Antikeha testist täpsemalt: https://koroonatestimine.ee/patsiendile/antikehade-maaramine/   

Vaktsineerimine 

Hiiumaa elanikest on esimese doosi saanud 2805 inimest ehk 30,11% elanikest, mis Eesti maakondadest jätkuvalt kõrgeim suhtarv. Esimese doosiga on Hiiumaal vaktsineeritud 80 ja kõrgemas eas inimestest 73%, 70-79 aastastest 81% ja 60-69 aastastest 49%. Vaktsineerimine on lõpetatud 937 inimese osas ehk 10,06% Hiiumaa elanikest.  

15.-16. aprillil jätkab Qvalitas Arstikeskus Kärdla Kultuurikeskuses haridus- ja sotsiaaltöötajate ning politseinike-päästjate teise doosiga vaktsineerimist. Kui vaktsineerimiskutse saanu osas on vaktsineerimine vahepeal lõpetatud või ollakse süsti päeval isolatsioonis, siis palub Qvalitas aja tühistamiseks ühendust võtta klienditeenindusega telefonil 605 1500 või meilitsi serli.raudseping@qvalitas.ee. Vaktsineerimisega seotud küsimuste korral on mõistlik esmajärjekorras oma perearstiga nõu pidada. 

Kärdla reoveeproovi näitaja jätkuvalt tugev 

Eelmisel nädalal Kärdla reoveepuhastist võetud proovis on viiruseosakeste kontsentratsiooni näitav signaal jätkuvalt tugev. Käina reoveest võetud proovi signaal püsib mõõdukas-tugevana. Ka alanud nädalal võetakse proovid nii Käina kui ka Kärdla reoveepuhastist. Reovee seire selgitus ja kaart: www.ut.ee/et/teadus/koroonaviiruse-seire-reovees