« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal 18. mai seisuga

Hiiumaa statistikas hetkeseisuga kaks COVID-positiivset. Eelmise nädala lõpus lisandunu kohta on Hiiumaa valla kriisikomisjonil teadmine, et inimene ei asu saarel, täna lisandunu kohta saab selguse homseks. 

Testimine 

Möödunud nädalal tehti Hiiumaal 54 testi koroonaviiruse tuvastamiseks. 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795. 

Vaktsineerimine 

Esmaspäevast on vaktsineerimine avatud kõigile alates 16. eluaastast. Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee, helistades kohalikku haiglasse või perearstile. 

Hiiumaal on esimese vaktsiinidoosi saanud 4600 inimest ehk pooled elanikest, mis on Eesti maakondadest selgelt kõige kõrgem suhtarv. 

Hiiumaa haiglas sai 10. mail kaitsesüsti 143 inimest ning vabu aegu on ka 19. mail toimuvaks vaktsineerimiseks. 24. mai ajad on täis. 

Piirangud 

17. maist on kõik õpilased kontaktõppele lubatud. 

Sport, noorsootöö ja huviharidus saavad õues tegevusi läbi viia kuni 25-liikmelistes gruppides. Siseruumides tuleb järgida 2+2 põhimõtet. Rühmategevused ei ole lubatud, kui tegemist ei ole kontaktõppesse lubatud sama klassi õpilastega. 

Õues on lubatud spordi- ja liikumisüritused kuni 250-le inimesele, kes peavad olema kuni 25-liikmelistes rühmades, kaasa arvatud juhendaja. Rühmad omavahel kokku puutuda ei tohi. 

Välitingimustes on lubatud viibida avalikel üritustel, koosolekutel ning meelelahutuskohtades kuni 25-inimeselises rühmas, osalejate koguarv ei tohi olla suurem kui 250. Üritused peavad lõppema hiljemalt kell 22.  

  

Igapäevane koondinfo koroonakriisi kohta on leitav valla kodulehel: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised