« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal 2. juuni seisuga

Hiiumaa statistikas on kolm COVID-positiivset. Esmaspäeval lisandunu Hiiumaal ei viibi, eilne positiivne asub Hiiumaal ja tänase osas selgust veel pole. 

Testimine 

Eelmisel nädalal võeti 68 COVID testi. Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795. 

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 16. eluaastast. Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee 

Hiiumaal on esimese vaktsiinidoosi saanud 63 protsenti elanikest, mis on Eesti maakondadest selgelt kõige kõrgem suhtarv. Enam kui kolmandik elanikest on saanud kaks kaitsesüsti. 

Möödunud nädalal tehti enam kui 300 vaktsiinisüsti. Sel pühapäeval on planeeritud 110 doosi AZ vaktsiini kaitsesüsti teise süstina. 

Piirangud 

Valitsuse otsuse kohaselt lõpeb tänasest keskne maskikandmise kohustus ja asendub soovitusega kanda suletud rahvarohketes siseruumides maski. Terviseametile jääb õigus maskikohustust määrata vastavalt vajadusele, samuti jääb see õigus tööandjatele. 

Alates 31. maist kehtib avalikus siseruumis 2+2 liikumispiirangu asemel hajutatuse nõue. See tähendab, et võõrastest inimestest tuleb hoiduda mõistlikku kaugusesse. 

Söögikohtades kaob piirang laudkonna suurusele. 

Sisetingimustes on lubatud sportimine, treenimine, noorsootöö, huvitegevus ja täiendkoolitus kuni 200 inimesele, arvestades kuni 50-protsendilise ruumitäitumusega. 

Sama kehtib siseruumides avalikul koosolekul ja üritusel, näiteks konverents, teatrietendus, kontsert ning kinoseanss, osalemisel, aga ka jumalateenistuse puhul. 

Spaades ja ujulates ei rakendata enam rühmapiirangut, arvestada tuleb ruumi 50-protsendilise täitumuse ja hajutatuse nõudega. 

Esmaspäevast tohib välitingimustes üritustest osa võtta kuni 250 inimest. 

Söögikohtadel tuleb uksed sulgeda ning üritused peab lõpetama hiljemalt kell 22.00. 

  

Igapäevane koondinfo koroonakriisi kohta on leitav valla kodulehel: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised