« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal 28. detsembril

Koroonasse nakatumine on Eestis taas tõusuteel. Kuigi jõulude ajal tehti tavapärasest vähem teste, on seitsme päeva keskmine nakatunute arv üle 600. Sealjuures 20. ja 22. detsembril oli positiivseid teste vastavalt 862 ja 865 ning täna 981. Valdavaks viirusetüveks on kujunenud Omikron.

Olukord saarel on mitu nädalat üsna stabiilsena püsinud. Hiiumaaga on eelmisel nädalal haigestunutest seotud 12 nakatunut, kellest kõik ei viibi saarel. Esmaspäeval uusi juhtumeid ei lisandunud, täna 5, kelle osas täpsem info selgitamisel. 

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795. 

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel või helistades otse oma perearstile.

Täiskasvanutest on Hiiumaal kaitsekuuri läbinud üle 80 protsendi elanikest.

Tõend 

COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul.

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee