« Tagasi

COVID-19 Hiiumaal 3. mai seisuga

Täna ei lisandunud Hiiumaa statistikasse taas ühtegi COVID-19 positiivset testivastust. 

Terviseameti andmetel on Hiiumaal kohapeal 3. mai seisuga kaks COVID-positiivset. 

Nakatumiste arvult oleme Eestis jõudnud novembri, haiglaravi vajavate COVID-patsientide arvult detsembri tasemele. Hiiumaa haiglas hetkel COVID-patsiente ei ole. 

Reoveeproovi näitajad on samuti mõnevõrra paranenud, Kärdlast võetud proovis on viiruseosakeste kontsentratsiooni näitav signaal mõõdukas. 

Testimine 

Möödunud nädalal tehti Hiiumaal 77 testi koroonaviiruse tuvastamiseks. 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.  

Vaktsineerimine 

Hiiumaal on esimese vaktsiinidoosi saanud pea 3700 inimest ehk 39% elanikest, mis on Eesti maakondadest kõrgeim suhtarv. 

Alanud nädalast oodatakse COVID-19 vastu vaktsineerima kõiki 50-aastaseid või sel aastal 50-aastaseks saavaid inimesi. Samuti on endiselt oodatud vaktsineerima riskirühma kuuluvad inimesed sõltumata vanusest. Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee, helistades kohalikku haiglasse või perearstile. 

Vähemalt ühe doosiga on vanuses 70-79 vaktsineeritud üle 90 protsendi ja 80+ vanusegrupis 77 protsenti elanikest.  

Piirangud 

Esmaspäevast algas kontaktõpe algklassidel ja lõpuklassidel. Teised on nädala veel kaugõppel. 

Sport, noorsootöö ja huviharidus saavad alustada tegevust siseruumides, järgides 2+2 põhimõtet. Rühmategevused ei ole lubatud, kui tegemist ei ole kontaktõppesse lubatud sama klassi õpilastega. 

Kõik poed on külastajaile avatud, järgima peab 2+2 ning 25 protsendi täituvuse nõuet. Toitlustusasutuste väliterrassidel on einestamine taas lubatud. Niisamuti saab külastada muuseume ja näituseid. 

Õues on lubatud spordi- ja liikumisüritused kuni 150-le inimesele, kes peavad olema kuni 10-liikmelistes rühmades, kaasa arvatud juhendaja. Rühmad omavahel kokku puutuda ei tohi. 

  

Igapäevane koondinfo koroonakriisi kohta on leitav valla kodulehel: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised