« Tagasi

Hiiumaa kriisikomisjon ei toeta piirangute lõpetamist

Hiiumaa kriisikomisjon arutas täna meilide vahendusel eile taas esile kerkinud piirangute võimalikku kaotamise teemat ja ei toeta Hiiumaa piirangutest vabastamist, hoolimata kõrgest vaktsineerituse tasemest. 

Hiiumaa elanikkonnast on täisvaktsineerituse saanud 69,92% elanikest ning 70% piiri ületamiseks on vaja vähem kui kümne inimese vaktsineerimist teise doosiga. 

Hiiumaa kriisikomisjoni juht Hergo Tasuja ütles, et samas on Eesti nakatumiste näit hoogsalt kerkinud, haiglad probleemide küüsis ja näiteks Läti riigi suuresti sulgenud. "Selles olukorras ei ole õige ühe maakonna piirangutest vabastamine. See töötaks ainult juhul, kui saar sulgeda. Aga ülejäänud Eestist me end ka ära lõigata ei taha," märkis Tasuja. 

Hiiumaal kehtivad endiselt kõik koroonapiirangud. Politsei pöörab senisest enam tähelepanu COVID tõendite kontrollile ettevõtetes. Politsei on seni lootnud eelkõige ettevõtete mõistvale suhtumisele ja piirdunud peamiselt hoiatustega. Edaspidi toovad korduvad rikkumised kaasa menetluse, mille käigus saab määrata rahatrahvi. 

Koroonaviiruse leviku risk Eestis on tõusnud kõrgeimale tasemele. Iga päev nakatub SARS-CoV-2 viirusesse rohkem kui 1000 inimest.