« Tagasi

Hiiumaal kohapeal COVID-positiivseid ei ole

Viimase ööpäevaga ei lisandunud Hiiumaa statistikasse taas ühtegi koroonapositiivset. Eestisse lisandus viimase ööpäevaga 185 uut juhtu. 

 

Testimine 

Möödunud nädalal tehti Hiiumaal 127 testi koroonaviiruse tuvastamiseks. 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795. 

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 16. eluaastast. Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee 

Hiiumaal on esimese vaktsiinidoosi saanud 4800 inimest ehk 52 protsenti elanikest, mis on Eesti maakondadest selgelt kõige kõrgem suhtarv. 

Piirangud 

Esmaspäevast võib huviharidusega seotud konsultatsioone läbi viia siseruumides, kui nendel ei osale rohkem kui 10 inimest, sealhulgas juhendaja. Piirang kadus ka eksamite sooritamiseks. 

Siseruumides võib külastada muuseume, näituseid, samuti käia teatris, kinos, konverentsil ning jumalateenistustel, kui ruumitäitumus ei ületa 50 protsenti.  

Teenindus- ja kaubandusettevõtete siseruumides kehtib 50-protsendilise täitumuse piirang. 

Toitlustusasutustes saab siseruumides kohapeal süüa-juua, arvestades 50-protsendilist ruumitäitumuse nõuet. Ühes laudkonnas tohib olla maksimaalselt 6 inimest ja uksed tuleb sulgeda hiljemalt kell 22. 

Täpsem info piirangutest: www.kriis.ee lehel. 

Igapäevane koondinfo koroonakriisi kohta on leitav valla kodulehel: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised