« Tagasi

Koroonaviiruse olukord 3. augustil

Koroonaviiruse leviku riskitase Eestis on kõrge. 

Viimase nädala jooksul on Eestis lisandunud üle 1200 uue nakatunu. Kasvamas on haiglaravil viibivate COVID-19 patsientide arv. 

Hiiumaa nakatumise näit on maakondadest kõige madalam.  

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.  

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel. 

10. augustil toimub ette registreerimata mobiilne vaktsineerimine Hiiumaal. Vaktsineerimiseks kasutatakse kahedoosilist Pfizeri vaktsiini (II doos 6 nädala pärast 21.09.2021). Lisaks mobiilsele vaktsineerimisele saab Hiiumaa haiglas vaktsineerida 12. augustil (Moderna) ja 18. augustil (Pfizer). Vaktsineerimisele saab registreerida digiregistratuuris. 

12. ja 13. augustil on Kärdla kultuurikeskuses võimalik teha kaitsesüst, registreerides eelnevalt digiregistratuuris (www.digilugu.ee) või Qvalitas arstikeskuse infonumbril 605 1500. Kasutatakse Pfizeri vaktsiini, mille teise doosi manustamise aeg on kuue nädala pärast. Et see vaktsiin on sobilik alates 12. eluaastast, on soovituslik just noortel end kirja panna. 

73 protsenti täisealistest hiidlastest on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud. Samas kui 12-15 aastatest vaid iga üheksas ning 16-17 aastastest 40 protsenti.  

Piirangud 

Alates esmaspäevast taastus nina ja suu katmise kohustus ühistranspordis. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed ega siis, kui see pole tervislikel põhjustel mõistlik. 

Sellest nädalast võib siseruumides toimuvatel üritustel ja tegevustes, kus nakkusohutuse kontrolli ei toimu, osaleda kuni 500 ja väljas kuni 1500 inimest.  

Alates 9. augustist on sisetingimustes üritustel ja tegevustes lubatud osaleda kuni 50 ning õues kuni 100 osalejat, kui ei kontrollita nakkusohutust. 

Kui tagatakse, et osaleda saavad üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed, võib sisetingimustes osaleda kuni 6000 ja välitingimustes kuni 12 000 külastajat. 

Uued piirarvud ei puuduta kaubandustegevust ja teiste teenuste, sealhulgas majutusteenuse osutamist, kus jäävad kehtima inimeste hajutamise ja desinfitseerimise nõuded. 

Oma nakkusohutust ehk vaktsineerimist, COVID-19 haiguse läbipõdemist või negatiivset testitulemust ei pea esialgu tõendama alla 18-aastased. 

  

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee