« Tagasi

Koroonaviiruse olukord Hiiumaal 15. veebruaril

Koroonasse nakatumine on Eestis jätkuvalt väga kõrgel tasemel. Samas on alanud nakatumislaine langusfaas. Teisipäeva hommikuse seisuga on viimase 7 päeva keskmine nakatumiste arv 5024. Seega oleme tagasi 26. jaanuari (nädala keskmine 5026) näitaja juures, kui tipphetkel, 5. veebruaril oli nädala keskmine 6909. 

Hiiumaal on nädalane nakatumine viimastel nädalatel 200-250 vahel püsinud. Hiiumaa kriisikomisjoni esimees Hergo Tasuja toob välja, et 15. jaanuaril täitus hiidlaste seas 1000 nakatumise piir koroonakriisi algusest alates. Seega pea kahe aasta jooksul. Viimase kuu ajaga on lisandunud 836 uut haigusjuhtu.  

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.  

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimiseks saab aja broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel või helistades otse oma perearstile.  

Piirangud 

Alates 14. veebruarist ei nõuta Eesti-siseselt enam COVIDi tõendit kuni 18-aastastelt (kaasa arvatud) ja õppeaasta kestel 19-aastaseks saavatelt üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses õppivatelt noortelt. 

Niisamuti ei ole õues toimuvatel üritustel esmaspäevast enam COVIDi tõendit vaja näidata.  

Tõend 

COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul.  

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee