« Tagasi

Koroonaviiruse olukord Hiiumaal 2. novembril

Koroona leviku riskitase Eestis on väga kõrge. Eelmise nädala jooksul lisandus 12 000 uut haigusjuhtu. Seega üle 1700 iga päev. 

Tänahommikuse seisuga on Terviseameti jälgimisel Hiiumaal koha peal 7 Covid-positiivset inimest. Täna lisandus 13 uut juhtu, kelle osas on selgitamisel, kas asuvad saarel või mandril.  

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.  

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel. 

Perearstid ja -õed kutsuvad kuni 5. novembrini inimesi nõustamisele ja vaktsineerima. COVID-19 vastu saab vaktsineerida nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga. Üle 65-aastastel on samaaegselt võimalik ära teha ka tasuta gripivaktsiin.  

Tõend 

COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul. Viimases kohas osutatakse abi ka välismaalastele. Väga oluline, et kaasas oleks ID-kaart.  

Piirangud 

Esmaspäevast karmistuvad kontrollmeetmed. 

Muuhulgas kehtib üldine maskikandmise kohustus avalikes siseruumides. Avalikud üritused peavad lõppema kella 23ks. Koolides alustatakse seiretestimisega. 

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee