« Tagasi

Koroonaviiruse olukord Hiiumaal 9. veebruaril

Koroonasse nakatumine on Eestis viiruskriisi kõrgeimal tasemel. Eelmise nädala jooksul registreeriti taas üle 40 000 positiivse testitulemuse. Märkimisväärne on, et nädalavahetusel oli testimispunktides kolm testi neljast positiivse tulemusega. 

Sealhulgas on nakatumisi palju ka Hiiumaal, nädalas üle 200 haigusjuhu. Samas esinevad haigestunutel valdavalt kerged sümptomid või ollakse üldse ilma sümptomiteta. 

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.  

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimiseks saab aja broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel või helistades otse oma perearstile.  

Piirangud 

Esmaspäevast ei pea vaktsineerimata lähikontaktsed õpilased enam karantiini jääma, kui neil puuduvad haigustunnused.  Leevendus kehtib kõigile kuni 18-aastastele (kaasa arvatud) ja õppeaasta kestel 19-aastaseks saavatele lastele ja noortele, kelle lähikontakt leidis aset lapsehoiuteenuse osutamisel, koolieelses lasteasutuses, üldhariduskoolis, kutseõppeasutuses, huvikoolis või noorsootööasutuses. 

Alates 14. veebruarist ei nõuta Eesti-siseselt enam COVIDi tõendit kuni 18-aastastelt (kaasa arvatud) ja õppeaasta kestel 19-aastaseks saavatelt üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses õppivatelt noortelt.  

Tõend 

COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul.  

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee