« Tagasi

Nädala koroonainfo: riskitase on kõrge!

Koroona leviku riskitase Eestis on väga kõrge. Nädala summaarne nakatumiste arv on ületanud 10 000 inimese piiri. 

Hiiumaaga on seotud üle veerandsaja haigusjuhu, kellest umbes pooled viibivad saarel isolatsioonis. Et just viimastel päevadel on lisandunud rohkem nakatunuid, sh täna seitse, siis lõplikult ei ole teada, mitu viibib Hiiumaal. 

Testimine 

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795. 

Vaktsineerimine 

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 12. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri www.digiregistratuur.ee ja telefoni 1247 teel. 

Perearstid ja -õed kutsuvad 27. oktoobrist kuni 5. novembrini inimesi nõustamisele ja vaktsineerima. Perearstikeskuses saab vaktsineerida COVID-19 vastu nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga ning üle 65aastastel on samaaegselt võimalik ära teha ka tasuta gripivaktsiin. 

Tõend 

COVID tõendi aitavad vajadusel luua ja printida osavallamajad, raamatukogud ning sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkt Leigri väljakul. Viimases kohas osutatakse abi ka välismaalastele. Väga oluline, et kaasas oleks ID-kaart ja PIN1 kood. 

Piirangud 

Esmaspäevast karmistusid kontrollmeetmed. Nii saavad tegevustes osaleda üksnes vaktsineeritud või COVID-19 läbipõdenud täiskasvanuid. Vaktsineerimata inimeste ligipääsu üritustele ja tegevustele piiratakse, kuna neil on väga kõrge nakatumise risk. 

Päevakohane ja pikemate selgitustega info on leitav lehelt www.kriis.ee