« Tagasi

Eile õhtul jagati tunnustusi täiskasvanud õppijatele

Eile andis Hiiumaa vald koostöös ETKA Andrase ning haridus- ja teadusministeeriumiga Hiiumaa muuseumi Pikas majas üle täiskasvanuhariduse valdkonna tunnustused.  
 
Hiiu maakonna parimaid tunnustati neljas kategoorias: 
  • Aasta õppija – Margit Soone  
  • Aasta õpitegu – Kõrgessaare raamatukogu huviklubi 
  • Aasta koolitaja – Hebe-Kai Kann 
  • Aasta õppijasõbralik tööandja – Hiiumaa spordikool 
 
Aasta õppija tiitli sai pidulikult kätte Margit Soone, kes juba eelmise nädala reedel kuulutati Eesti aasta õppijaks. Margit, kes on aastate jooksul õppinud ning end täiendanud peamiselt loodusvaldkonnas, peab juba plaane ning on end kirja pannud uutele kursustele, sest õppida plaanib ta kogu elu ning just selline mõtteviis talle tunnustuse tõigi. 
 
Aasta õpiteo tunnustuse pälvis Kõrgessaare raamatukogu huviklubi, mille liikmed igal aastal süsteemselt otsivad nii liikmetele kui kogukonnale huvipakkuvaid teemasid, mille osas silmaringi avardada. Korraldatud on nii kohtumisi, töötubasid, koolitusi, jutuõhtuid kui ka osaletud erinevates heategevuslikes projektides. 
 
Aasta koolitajaks kuulutati Hiiumaa ametikooli floristi eriala juhtõpetaja Hebe-Kai Kann, kes paistab silma oma loomingulisuse ja töövõime poolest. Ta on teinud suure töö floristi eriala populariseerimise osas, innustades nii uusi inimesi eralaga tutvust tegema. 
 
Hiiumaa spordikool pälvis aasta õppijasõbraliku organisatsiooni tunnustuse. Spordikool on võtnud endale eesmärgiks hoida ja arendada töötajate kvalifikatsiooni ja erialast enesearengut ning töötab selles suunas järjepidevalt. Hiljaaegu ümber korraldatud asutuse uus juht Elo Saue lubas tunnustamisüritusel, et jätkab selle eesmärgi suunas tööd ka edaspidi. 
 
Hiiumaa vallavanem Hergo Tasuja ütles tunnustusi üle andes, et õppimine ja enese täiendamine on igal juhul edasiviiv. "Arvestades kiiresti muutuvat keskkonda, on meil vaja järjest enam õppida. Võimalusel peaksime kavandama igal nädalal ühe päeva enese arendamiseks, nii üksi kui ka teistega koostöös," ütles Hergo. Ta lisas, et tuleks võtta aega teiste tehtuga tutvuda, lugeda, ka võõrkeeles avaldatut, ning ise oma kogemusi süsteemselt reflekteerida ja uurida. 
 
Tunnustamisüritus toimus täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames, mida korraldatakse sel aastal juba 23. korda. 
 
2020. aastal esitati üle Eesti tunnustamiseks 153 kandidaati aasta õppija tiitlile, 49 õpitegu, 50 aasta koolitaja ja 39 õppijasõbraliku tööandja kandidaati.