« Tagasi

Hiiumaa saadiku särki kannab ettevõtja Kaarel Kotkas!

Kaarel on sündinud ja kasvanud Hiiumaal, õppinud Emmastes põhikoolis, seejärel Tallinna Reaalkoolis. Pärast Reaalkooli lõpetamist suundus ta kõrgharidust omandama Estonian Business Schooli. Kaarel tegi esimesed sammud ettevõtluses juba kümneaastasena, kui elas Hiiumaal – ta hakkas käima suvehiidlaste juures muru niitmas.

Kaarel on ühe Eesti kiiremini kasvava idufirma Veriff asutaja ja juht. Veriffi peamine tegevusvaldkond on kaitsta ettevõtteid ja nende kliente identiteedipettuste ja -varguste eest. Näiteks pangakonto avamise teenust, mille jaoks oleks varem tulnud minna pangakontorisse, saab tänu Veriffile teha kodust lahkumata.

Idee Veriffi tekkeks tekkis Kaarel Kotkasel juba Reaalkoolis, kui ta aitas TransferWise'il testida nende süsteemides kasutatavaid isikusamasuse kontrollmeetodeid.

Ta pälvis EY Eesti aasta ettevõtja 2020 nominatsiooni ja kandideeris EY Maailma aasta ettevõtja tiitlile. EY Eesti aasta ettevõtja tiitliga tunnustatakse erakordseid ettevõtjaid, kelle kirg ja tahtejõud on inspiratsiooniks teistelegi.

Hiiumaale mõeldes meenub Kaarlile Sõru – tema sünnikoht ja kodukant . Ta kirjeldab Hiiumaa tunnet sõnadega "rahu ja siirus". Uurides, milliste vaba aja tegevustega Hiiumaal olles Kaarel oma päevi sisustab, vastab ta: "Kindlasti aja maha võtmisega, naudin Hiiumaa elutempot. Veedan palju aega looduses ja kindlasti vees".

Hiiumaad kannab Kaarel alati oma südames: "Hiiumaa on tegelikult palju suurem, kui esmapilgul kaardilt tunduda võib ".

Hiiumaa saadiku särke on kokku 100 ja nendega tunnustavad arenduskeskus ja vald tuntud inimesi, kes Hiiumaad oma radadel alati hea sõnaga meeles peavad ja tutvustavad. Kõik Hiiumaa saadikud leiad 👉
https://www.hiiumaa.ee/kogukond/hiiumaa-saadikud/

Hiiumaa särgi on Hiiumaa jaoks disaininud väärtustava taaskasutuse eesvedaja, disainer Reet Aus. Kõik hiidlased ja Hiiumaa sõbrad on oodatud esitama oma kandidaati Hiiumaa saadikuks. Selleks palume täita veebiportaalis hiiumaa.ee kandidaadi esitamise vorm.