« Tagasi

Hiiumaa saadiku särki kannab Hiiumaa kinomees Arno Kuusk

Arno Kuusk ehk Kino-Arno, nagu teda saarel kutsutakse, on eestvedaja, tänu kellele kinonäitamine saarel jätkuda sai. Tema algatusel ja eestvedamisel kaasajastati Kärdla kinosaali sisustus ja kinotehnika.

Arno on saanud kinokultuuri edendamise eest mitmeid tunnustusi: preemia kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupilt, Eesti rahvamajade ühingu aasta noore tegija tiitel, koduvalla tänukiri.

Hiiumaa kinoühingul täitus sel aastal seitse aastat tegutsemist!

Hiiumaale mõeldes meenub Arnole esmalt kodukoht Isabella külas, kus lapsepõlv sai mööda saadetud ja kõige enam aastaid elatud, laiemalt vaadates endise Kõrgessaare valla alad.

Vaba aja veetmiseks soovitab ta eelkõige looduslikke ja tervislikke valikuid – jalutuskäik piki Tõrvanina randa, jalgrattal Kärdlast Paluküla tervisekompleksi või Roograhu sadamasse, koos lastega turnimine Kärdla madalseikluspargis. Arno lisab, et õhtuid aitab sisustada ja meeleolukaks muuta Hiiumaa Kino, millega pakub ta aastaringset meelelahutust igas vanuses hiidlasele ja Hiiumaa külalisele 🎞.

Hiiumaa saadiku särke on kokku 100 ja nendega tunnustavad arenduskeskus ja vald tuntud inimesi, kes Hiiumaad oma radadel alati hea sõnaga meeles peavad ja tutvustavad. Teised Hiiumaa saadikud leiad: www.hiiumaa.ee/kogukond/hiiumaa-saadikud/

Hiiumaa särgi on Hiiumaa jaoks disaininud väärtustava taaskasutuse eesvedaja, disainer Reet Aus.

Kõik hiidlased ja Hiiumaa sõbrad on oodatud esitama oma kandidaati Hiiumaa saadikuks. Selleks palume täita veebiportaalis hiiumaa.ee kandidaadi esitamise vorm.