« Tagasi

Hiiumaa saadiku särki kannab Kaja Antons

Hiiumaa saadiku särki kannab Hiiumaa Köök ja Pagar juhataja ning Hiiumaa toidutootjaid ühendava MTÜ Hiiumaine Toit eestvedaja Kaja Antons! 

Koht, mis Kajale Hiiumale mõeldes esmalt meenub, on Kärdla: "Siin on minu kodu, siin on suurteks meesteks kasvanud minu kaks poega." Üle kõige armastab Kaja Kärdla aedlinna, kus vulisevad arteesiakaevud ja aedades õitsevad varakevadest hilissügiseni tuhanded lilled. Kaja leiab, et Kärdlas on kõik olema: "Elad nagu linnas ja samas maal. Kui seista linna keskväljakul kaubamaja ees ja pöörata vasakule, siis 800 meetrit ja oled mere ääres, Kärdla ujumissillal. Kui aga keerad paremale, jõuad vähem kui kilomeetri pärast metsa, kust viib rada maailma ilusamasse randa – Tõrvaninale. Seate sammud aga üle keskväljaku lõunasse, jõuate Pagarite parki ja seal hõljub 365 päeva aastas sooja leiva lõhn."

Kaja jaoks on Hiiumaa tundeks armastus inimeste ja looduse vastu. Hiiumaa loodus on Kaja hinnangul nagu väike ime: "Metsmaasikatest, mustikatest, pohladest punetavad metsaalused ning lillelised põllud ja aasad – ma ei ole kuskil mujal ilmas näinud põlvekõrguseid nurmenukke, roosasid sinililli ja sel suvel lisandusid veel müstilised mitmevärvilised mooniväljad. Ja muidugi hiidlane ise – kange ja uhke rahvas. Kui asi on ikka juba väga halb, siis nali aitab alati ja eriti osavad oleme me enda ning saarlaste üle naermises." 

Vabadel hetkedel imetleb Kaja Hiiumaa ilu: "Söön metsas marju või korjan lilli, jalutan linna tänavatel. Kaja on palju aastaid mänginud korvpalli: "See on hetkel erinevatel põhjustel pausil aga kui mul juhtub olema pall ja korv, siis ikka teeb tuju rõõmsaks."  Talle meeldib lugeda ja muusikat kuulata. Maist septembrini sõidab Kaja rattaga igal hommikul Kärdla ujumissillale ja ujub. Igal hommikul, kui Rehemäe teelt hakkavad paistma meri ja Kärdla sadama purjekate valged mastid, tõdeb ta ikka ja jälle: "Ma elan maailma kaunimas paigas!" Kaja ütleb kokkuvõtteks: "Nagu kõik hiidlased, teeme me saarele aasta jooksul oma külalistega mitu ringi peale – ühtepidi või teistpidi, aga alati on ilus." 

Hiiumaa saadiku särke on kokku 100 ja nendega tunnustavad arenduskeskus ja vald tuntud inimesi, kes Hiiumaad oma radadel alati hea sõnaga meeles peavad ja tutvustavad. Kõik Hiiumaa saadikud leiad 
https://www.hiiumaa.ee/kogukond/hiiumaa-saadikud/

Hiiumaa särgi on Hiiumaa jaoks disaininud väärtustava taaskasutuse eesvedaja, disainer Reet Aus. Kõik hiidlased ja Hiiumaa sõbrad on oodatud esitama oma kandidaati Hiiumaa saadikuks. Selleks palume täita veebiportaalis hiiumaa.ee kandidaadi esitamise vorm.