« Tagasi

Möödunud aasta detsembrist kannab Hiiumaa saadiku särki armastatud helilooja Erkki-Sven Tüür.

Erkki-Sven kirjeldab Hiiumaad läbi saare eripära: "Näiteks on saare eripäraks võimalus nautida merevaateid igast ilmakaarest – vaadelda nii päikesetõuse kui loojanguid, imetleda valgetel juunikuu öödel helendavat taevast põhjakaares ja talvise pööripäeva paiku püüda keskpäevast päikeserada lõunakaares".

Oma Hiiumaa tunnet kirjeldab Erkki-Sven järgmiselt: "Hiiumaa on piisavalt suur pakkumaks erinevaid looduslikke kooslusi ja samas ka piisavalt väike, et hoomata tema terviklikkust. Metsad, rabad, põllumaad, nõmmed ja rannaniidud moodustavad kaunilt vahelduva maastiku, mis koos külade-alevikega kokku on alates mu lapsepõlvest aastatega ainult süvendanud üht kirjeldamatult olulist tunnet – see on kodutunne. Minu Hiiumaa tunne. Selles kajavad vastu mu esivanemate hääled, hiiu murdekeelsed naljad, lindude laul ja huiked, metsade ja mere kohin".

Erkki-Sven tunnistab, et Hiiumaal elamine on tema loomulik olek: "Enamuse oma helitöödest olen komponeerinud siin keset Kõpu metsi. Aeg kulgeb omas taktis, meretagune rööprähklemine tundub siin kuidagi ebareaalne. Olen tänulik ja õnnelik, et olen sündinud hiidlasena ja saan siin elada ja muusikat luua. Mulle tundub, et kõige paremini tabavad selle saare saladust need, kes mõistavad peatada aja ja püsida hetke kordumatuses".

Hiiumaa saadiku särke on kokku 100 ja nendega tunnustavad arenduskeskus ja vald tuntud inimesi, kes Hiiumaad oma radadel alati hea sõnaga meeles peavad ja tutvustavad. Kõik Hiiumaa saadikud leiad https://www.hiiumaa.ee/kogukond/hiiumaa-saadikud/