« Tagasi

Hiiumaa vallavanema asendajana alustab oktoobrist Hergo Tasuja

Hiiumaa vallavanem Reili Rand teatas, et nimetab vallavanema asendajaks alates 1. oktoobrist praeguse Emmaste osavalla vanema Hergo Tasuja ja suundub ise tagasi lapsehoolduspuhkusele. 

Hergo Tasuja on viimased kolm aastat töötanud Emmaste osavalla vanemana ning enne seda seitse aastat Emmaste põhikoolis ajaloo ja kehalise kasvatuse õpetajana. Hergo on lõpetanud Tallinna ülikooli pedagoogika eriala. Hiiumaal üles kasvanuna on ta juhtinud aastatel 2010–2012 Hiiumaa noortekogu ja aastatel 2011–2017 tegutsenud Noorte Kotkaste Hiiumaa malevkonna pealikuna. Spordientusiastina on Hergo tegelenud pallimängudega ning jookseb maratone, lisaks löönud kaasa võistluste korraldamisel. Hergo Tasuja kuulub Sotsiaaldemokraatlikku erakonda ja on selle Hiiumaa piirkonna aseesimees. 

"Järgmiste kohalike valimisteni on jäänud veidi enam kui aasta ja vallal on pooleli suur hulk olulisi projekte. Praegu ei oleks uuel inimesel enam aega sisseelamiseks ja projektidega kurssi viimiseks, mistõttu tegin ettepaneku asuda vallavanema asendajaks vallavalitsuse liikmele Hergo Tasujale," ütles Hiiumaa vallavanem Reili Rand. "Ta on osavallavanemana ja vallavalitsuse liikmena aidanud üles ehitada valda, mis ühendab kõiki hiidlasi ja tervet Hiiumaad. Usun, et Hergo teotahtelisus, sihikindlus ja pühendumine aitavad hiidlastele antud lubadused ellu viia."  

Hiiumaa vallavanem Reili Rand suundus lapsehoolduspuhkusele aasta algusest ja määras enda asendajaks Toomas Rõhu. Vallavanema asendaja Toomas Rõhu esitas omal soovil lahkumisavalduse septembris.