« Tagasi

Kärdla riigimaja arhitektuurivõistluse võitja selgub täna

Kärdla riigi- ja kohtumaja arhitektuurivõistluse võitja selgub esmaspäeval, 1. märtsil kell 14 veebis live sündmusena, mida kõik huvilised jälgida saavad. Link sündmusele https://www.facebook.com/events/870760023485439 

Esmaspäeval ja teisipäeval saab Kärdla kultuurikeskuses tutvuda võidutöö ja teiste 19 esitatud ideekavandiga. Alates 3. märtsist on võimalik näitust külastada individuaalselt. Palume näitust külastada ainult juhul, kui olete täiesti terve. 

Hiiumaa vallavalitsuse arhitekt Kaire Nõmm oli arhitektuurivõistluse žürii liige. Ta ütles, et riigimaja rajamine Kärdla südamesse aitab tugevdada linna keskust, lisades piirkonnale erinevaid teenuseid ning andes inimestele võimaluse jalutuskäigu teekonna ulatuses rohkem sihtkohti haarata: "Lisaväärtust loob kvaliteetne kaasaegne arhitektuur, mis kõrvuti ajalooliselt oluliste hoonetega rikastab kindlasti linnaruumi ning saab loomulikuks jätkuks keskväljaku värskelt korrastatud aladele." 

Kaire sõnul on tähtis ka turu jätkamine vanal asukohal, mis uue riigimaja tulekuga saabki uuesti mõtestatud ning räämas ala korda. "Juba vanast ajast on tähtsaid asju turuplatsil aetud, nii jätkub see ka Kärdlas," ütles ta. 

Riigimajas pööratakse kõrgendatud tähelepanu kõiki kaasavale disainile ja ligipääsetavusele. Eriliselt oluline on, et riigimaja oleks ligipääsetav kõigile – nii kodanikule kui ka riigimajas töötajale.  

Riigimajja on plaanitud 76 töökohta, sh kuus kaugtöökohta. Hoone on plaanis avada aastal 2023.