« Tagasi

Paku kodusoojust lapsele, kes pole sündinud sinu peres!

Hiiumaa valla sotsiaalosakond kutsub üles pakkuma kodusoojust lapsele, kes pole sündinud sinu peres. 

Iga laps peaks kasvama kodus, pere keskel. Paraku pole see kõigil aga võimalik.  Eestis on ligi 800 last, kes kasvavad asendushooldusel, pere- ja asenduskodudes, endise nimega lastekodudes. 

Igal aastal eraldatakse perekonnast ligi 250 last. Mõned neist naasevad sünniperre, ent mõnel pole see kahjuks võimalik. 

Kui see teema puudutab Sind, kui kaalud võimalust pakkuda kodusoojust lapsele, kes pole sündinud sinu peres, siis võta ühendust sotsiaalkindlustusameti spetsialistidega telefonil 655 1666 või aadressil asendushooldus@sotsiaalkindlustusamet.ee. Samuti on valmis tuge pakkuma Hiiumaa valla lastekaitsespetsialistid.  

Sotsiaalkindlustusameti spetsialistid töötavad Eesti eri piirkondades ja on valmis huvilistega kohtuma ning küsimustele vastama. Kui pere jõuab sotsiaalkindlustusametisse, siis esialgu vesteldakse, arutatakse ootusi, soove ja motiive ning antakse ülevaade edasistest sammudest. Seejärel võib pere esitada sotsiaalkindlustusametile hoolduspere sooviavalduse. Järgnevad kodukülastus ja pereuuring, et saada selgust pere valmisolekust ja suutlikkusest last kasvatada. Kui soovijad on läbinud ka lapsevanemate eelkoolituse PRIDE, kantakse pere üleriigilisse hooldusperede andmeregistrisse, et kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajad saaksid vajadusel perega ühendust võtta ning sõlmida hoolduspere lepingu. Edaspidi toetab omavalitsus peret nii rahaliselt kui ka moraalselt. 

Uuri asendushoolduse kohta lisa ka lehelt www.tarkvanem.ee/kasupere/